Foto – Ieva Makare/LETA

Veselības problēmu dēļ Truksni nevirzīs Jūrmalas mēra amatam 2

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Jūrmalas domes vadītāja amatam virzīs pašreizējo domes vadītāju Ritu Sproģi (ZZS), aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka ZZS pieņēmusi lēmumu amatam nevirzīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā nonākušo Gati Truksni (ZZS), jo viņam esot veselības problēmas.

Taujāts, kāpēc Truksnis sarakstā kandidēja ar pirmo numuru, ja tagad viņš nepretendēs uz mēra amatu, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atturējās to komentēt, norādot, ka tas ir ZZS vietējo pārstāvju Jūrmalā pieņemtais lēmums. Viņš skaidroja, ka politiskais spēks strādā decentralizēti un lēmumus par rīcību konkrētajā pašvaldība pieņem ZZS vietējie pārstāvji paši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka ZZS Jūrmalas domē sadarbībai nolēmusi vest sarunas ar partiju “Saskaņa” un nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai!”/LNNK (VL-TB/LNNK), aģentūrai LETA pastāstīja Lediņš.

Partija nolēmusi sarunas par sadarbību vest ar “Saskaņu” un VL-TB/LNNK. Jautāts, kāpēc partija nevēlas sadarboties ar partiju savienību “Tev, Jūrmalai!” un “Jaunā konservatīvā partija” (JKP), Lediņš norādīja, ka viņi jau ir pateikuši, ka ZZS “negrib redzēt, tāpēc nav vērts ar viņiem sadarboties”.

Viņš pastāstīja, ka konkrētāk par sadarbību varētu izlemt šīs nedēļas laikā.

No 15 deputātu vietām Jūrmalas domē ZZS ieguvusi sešas, VL-TB/LNNK – divas un “Saskaņa” – trīs. Ja VL-TB/LNNK piekristu sadarboties ar ZZS, partijām kopā domē būtu astoņu deputātu vairākums, bet, ja “Saskaņa” piekristu sadarboties ar ZZS, partijām kopā būtu deviņu deputātu vairākums.

Savukārt, ja VL-TB/LNNK piekristu partiju savienības “Tev, Jūrmalai!” un JKP piedāvājumam par sadarbību, tām nepietiktu mandātu vairākuma nodrošināšanai. Līdz ar to būtu jālemj par vēl kādas partijas aicināšanu sadarboties. Tomēr VL-TB/LNNK jau pateikusi, ka nesadarbosies ar “Saskaņu”, savukārt “Tev, Jūrmalai!”/JKP vēlētos, lai ZZS paliek opozīcijā. Ņemot vērā politiķu pausto, šī savienība varētu būt maz iespējama.

VL-TB/LNNK līderis Jūrmalā Andris Čuda aģentūrai LETA pastāstīja, ka ZZS viņus vēl nav uzrunājuši. Viņš norādīja, ka partija ir atvērta konstruktīvam darbam domē.

Jautāts, vai VL-TB/LNNK piekristu sadarbībai, ja izskanētu piedāvājums no ZZS, Čuda pastāstīja, ka tas ir atkarīgs no tā, kāpēc piedāvās un kā piedāvās.

Reklāma
Reklāma

Arī “Saskaņas” pārstāvis Ņikita Ņikiforovs pastāstīja, ka pagaidām neviens viņus nav uzrunājis.

Partija ir gatava runāt ar ZZS, tomēr tas ir jautājums par to, kas būs prioritātes nākamās domes darbības laikā. “Mēs esam gatavi runāt ar visām partijām un skatīties, kādas ir prioritātes,” pauda Ņikiforovs.

Kā ziņots, par ZZS Jūrmalā šogad nobalsoja 30,77% vēlētāju. Aiz ZZS seko “Tev, Jūrmalai” un JKP apvienotais saraksts, par kuru Jūrmalā nobalsojuši 21,28% vēlētāju. Partija “Saskaņa” Jūrmalā ieguvusi 18,32% vēlētāju atbalstu, bet par VL-TB/LNNK savas balsis atdevuši 10,61% vēlētāju. Balsu sadalījums liecina, ka mazākajām partijām pietiktu mandātu, lai nepieļautu Trukšņa atgriešanos mēra amatā, taču tas prasītu “Saskaņas” un nacionālās apvienības sadarbošanos vienā koalīcijā.

Līdz ar to ZZS Jūrmalas domē ieguvusi sešus deputātu krēslus, “Tev, Jūrmalai” un JKP apvienotais saraksts – četrus, “Saskaņa” – trīs, bet nacionālā apvienība – divus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.