Zvērināts advokāts par tiesas lēmumu “Zolitūdes lietā”: “Tas ir jautājums par policijas un prokuratūras darba kvalitāti” 25
Vai esošajā Zolitūdes traģēdijas lietas procesā ir nācies ievērot to absurdo lietu, kāda ir mūsu valstī, ka viena cilvēka varā ir lēmumi, kas potenciāli ietekmē 54 cilvēku dzīvības? Šādu jautājumu uzdeva TV24 raidījuma vadītājs.
Teikšu tā. Pirmkārt, Regīna Ločmele-Luņova (biedrības “Zolitūde 21.11” locekle un vadītāja) ir drosmīga un skaista sieviete, bet, uzdodot jautājumus par regulējumu valstī, viņai vajadzētu atcerēties, ka viņa ir bijusi Saeimas deputāte. Vajadzētu tad arī uzdot viņai jautājumu sev, kāpēc grozījumi Būvniecības likumā pēc Zolitūdes traģēdijas nav izdarīti agrāk – frakcija viņai bija gana liela, šo jautājumu pakustināt bija iespēja. Tas ir viens. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Uz līnijas sniedza” zvērināts advokāts Dmitrijs Skačkovs.
“Otrs moments. Nevar visu atrisināt arī ar regulējumu. Ir arī kultūra un attieksme pret saviem profesionāliem pienākumiem. Mūsu valstī ir diezgan daudz cilvēku, kuri halturē. Es nerunāju tagad par šo vienu lietu, bet kopumā. Tas ir pierasts, vai ne?!” spriež advokāts.
Viens cilvēks [I. Sergets] vainīgs tik milzīgā lietā, kā to vērtēt?
To var vērtēt viennozīmīgi kā nenormālu situāciju, jo prokuratūra cēla vairākiem cilvēkiem vienlaikus nepamatotas apsūdzības, vienlaikus nepievēršot uzmanību tiem cilvēkiem un juridiskām personām, kas vistiešākā veidā bija saistīti sabrukušo ar metāla konstrukciju projektēšanu, tā vērtē Skačkovs.
un tā speciālisti. Kāpēc šo gadu laikā prokurori nav pievērsuši uzmanību tam, kas tika pateikts svarīgākajā apsūdzības pierādījumā, tas ir jautājums, kas jāuzdod viņiem. Tas ir jautājums par policijas un prokuratūras darba kvalitāti – bez šaubām!”
Zvērināts advokāts turpina: “Apelācijas instances tiesa nav pirmā vieta, kur konstatējām šo problēmu. Pirmās instances tiesa savā blakuslēmumā jau pieminēja SIA “Vikom industry”, prese par to raksta, bet apsūdzības firmas amatpersonām nekad nav izvirzītas. Lūk, kāpēc veidojas situācija, ka ir notiesāts viens cilvēks. Patiesi, nepatiesi – tas ir kolēģu jautājums, es to neapspriežu, bet plašākai sabiedrībai šķiet aizdomīgi, ka citi procesā iesaistītie cilvēki nav tikuši saukti pie atbildības.”