“Es esmu pasaules pilsonis,” par sevi teicis ievērojamais Rīgā dzimušais čellists Miša Maiskis.
“Es esmu pasaules pilsonis,” par sevi teicis ievērojamais Rīgā dzimušais čellists Miša Maiskis.
Publicitātes foto

Zvaigznes uzmirdz Liepājas festivālā 0

Pieci izcilu mākslinieku koncerti no sestdienas, 9., līdz 16. martam – uz skatuves aicinot Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) kopā ar pasaulslaveno čellistu Mišu Maiski, talantīgo latviešu pianistu Vestardu Šimku, spožo igauņu diriģentu Risto Jostu, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Valsts akadēmisko kori “Latvija”, kā arī citas zvaigznes. Tik mākslinieciski piesātināta šogad solās būt 27. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla programma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Šoreiz tā kļuvusi kompaktāka laika ziņā – LSO valdes loceklis Uldis Lipskis portālam “liepajnieki.lv” atzinis, ka bijusi vēlme pēc lielākas pārskatāmības un arī mākslinieki pauduši vēlmi satikties, lai kopības izjūta būtu lielāka, – bet ne mazāk zvaigžņota un intriģējoša.

“Viņa spēlē poēzija un izsmalcinātība apvienojas ar lielu temperamentu un spožu tehniku,” šādi Mstislavs Rostropovičs reiz teicis par savu skolnieku Mišu Maiski – ievērojamo Rīgā dzimušo Izraēlas mākslinieku, kura uzstāšanās kopā ar LSO galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sestdien, 9. martā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ieskandinās festivālu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mišas Maiska bērnība aizritējusi Rīgā un pirmie soļi skaņu pasaulē saistīti ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu. No 1962. gada viņš izglītību turpinājis Pēterburgā, bet 18 gadu vecumā izcīnījis pirmo vietu prestižajā P. Čaikovska Starptautiskajā konkursā.

Spoži sāktais mūziķa ceļš pēkšņi aprāvās, kad viņa māsa pianiste Līna Maiska pēc mācībām E. Dārziņa mūzikas skolā un studijām toreizējā J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijā Valērija Zosta klasē 1969. gadā emigrēja uz Izraēlu.

Arī Miša Maiskis tika uzskatīts par “padomju dzimtenes nodevēju” un nonāca ieslodzījumā darba nometnē netālu no Gorkijas.

Tikai 1972. gadā, saņēmis atļauju izbraukt uz Izraēlu, viņš varēja turpināt iesākto ceļu mūzikā. Jau pēc gada Maiskis guva uzvaru G. Kasādo Starptautiskajā čellistu konkursā Florencē, ar Pitsburgas Simfonisko orķestri debitēja Kārnegija zālē un kā dāvanu par savu izcilo sniegumu saņēma 18. gadsimta meistara Montanjana čellu un iespēju papildināties izcilā ukraiņu izcelsmes amerikāņu čellista Grigorija Pjatigorska meistarklasē.

Kopš 1975. gada mākslinieks koncertē pasaules slavenākajās koncertzālēs un saņēmis daudzas prestižas mūzikas balvas. Pats par sevi viņš teicis: “Es spēlēju Itālijā darinātu čellu ar franču un vācu čella lociņiem, austriešu un vācu stīgām. Mana meita ir dzimusi Francijā, mans vecākais dēls – Beļģijā, vidējais – Itālijā, bet jaunākais – Šveicē. Es braucu ar japāņu mašīnu, nēsāju šveiciešu pulksteni, indiešu kaklarotu un jūtos kā mājās visur, kur cilvēki novērtē un izbauda klasisko mūziku.”

Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla izlase

• Svētdien, 10. martā, plkst. 18 Džeza trio “3xHESS” koncerts.

Reklāma
Reklāma

• Trešdien, 13. martā, plkst. 20 “Sinfonietta Rīga” koncerts, solists Guntis Kuzma (klarnete), Liepājas Simfoniskais orķestris (diriģents Normunds Šnē).

• Piektdien, 15. martā, plkst. 20 pianista Vestarda Šimkus koncerts.

• Sestdien, 16. martā, plkst. 18 Edvarda Elgara oratorija “Gerontija sapnis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.