Žurnālistu savienība kritizē sabiedriskos medijus 0
Latvijas Žurnālistu savienība (LŽS) paziņojusi, ka Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīziju (LTV) sabiedrībā var uztvert nevis kā sabiedrisku mediju, bet kā valdības un valdošo partiju informācijas kanālu, kas izriet no pētījuma rezultātiem par to, kādus cilvēkus raidorganizācijas aicina izteikties diskusiju raidījumos, informēja savienības prezidents Juris Paiders.
Pēc LŽS pasūtījuma socioloģisko pētījumu kompānija “Researchcube” veica LTV1 un LR1 ziņu un sabiedriski politisko diskusiju raidījumu analīzi laika periodā no 2013. gada 1. janvāra līdz 31. martam. Secināts, ka LR1 ziņu raidījumos Saeimā pozīciju pārstāvošo politisko partiju viedoklis procentuāli veidojot 79,3%. Arī LTV1 ziņu raidījumos izteikti dominē Saeimā pozīciju pārstāvošo politisko partiju viedoklis, procentuāli veidojot 74%. LŽS pasūtītā pētījuma rezultātus ir aicināta izvērtēt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Kritizē sabiedriskos medijus
Latvijas Žurnālistu savienība (LŽS) paziņojusi, ka Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīziju (LTV) sabiedrībā var uztvert nevis kā sabiedrisku mediju, bet kā valdības un valdošo partiju informācijas kanālu, kas izriet no pētījuma rezultātiem par to, kādus cilvēkus raidorganizācijas aicina izteikties diskusiju raidījumos, informēja savienības prezidents Juris Paiders. Pēc LŽS pasūtījuma socioloģisko pētījumu kompānija “Researchcube” veica LTV1 un LR1 ziņu un sabiedriski politisko diskusiju raidījumu analīzi laika periodā no 2013. gada 1. janvāra līdz 31. martam. Secināts, ka LR1 ziņu raidījumos Saeimā pozīciju pārstāvošo politisko partiju viedoklis procentuāli veidojot 79,3%. Arī LTV1 ziņu raidījumos izteikti dominē Saeimā pozīciju pārstāvošo politisko partiju viedoklis, procentuāli veidojot 74%. LŽS pasūtītā pētījuma rezultātus ir aicināta izvērtēt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.