Žurnālists par militāro drošību: Jau pandēmijas laikā tika ieviesta sabiedrības infantilizācija – jūs, bērniņi, sēdiet un gaidiet! 19
Runājot par dažādiem drošības aspektiem valstī un globāli, ne jau velti notiek operatīvo dienestu regulāras mācības krīzes situācijām. Piemēram, ugunsdzēsējiem, visticamāk, viņu karjeras laikā nebūs jādzēš degoša lidmašīna, kura ir nogāzusies, vai kādi citi neparastas krīzes pasākumi jāveic, bet vienlaikus ir gatavi un regulāri tiek atsvaidzinātas viņa zināšanas, šādu piemēru, attīstot tematu, TV24 raidījumā “Preses klubs” piedāvāja Edgars Raginskis, komponists, žurnālists un cenzūras pētnieks.
Savukārt iedzīvotājiem šāda veida pat teorētiskas informācijas nav, kā rīkoties, – meklējām pat internetā dažādās mājaslapās, nav. Tajā brīdī, kad parādīsies, tad kāda jēga būs šai teorētiskajai informācijai, ja mums iedzīvotājiem nebūs nekāda pat primitīvākā līmeņa apmācības bijušas, situācijas absurdumu raksturo Raginskis.
Viņš atzīst, ka Smiltenes novadā ir krīzes gatavības plāns un katra domes struktūrvienība zina, kas ir jādara, ar ko ir jākomunicē.
“Bet man šķiet, ka šis ir sabiedrības infantilizācija! Tas jau, šķiet, pandēmijas laikā tika ieviests. Sabiedrība tiešām ir gandrīz vai bērna lomā, “Klausiet, ko jums pieauguši onkuļi un tantes stāsta, bet šajā gadījumā pat neko nestāsta!”” rezumē Raginskis.