Foto: Scanpix/AP Photo/LETA

Žurku perēklis… Atklājas baiss aktiera Džīna Hekmena un viņa sievas nāves iemesls 0

Šī gada februāra beigās ziņojām par traģisko “Oskara” balvas ieguvēja un 95 gadus vecā aktiera Džīna Hekmena un viņa 63 gadus vecās sievas Betsijas Arakavas došanos mūžībā. Viņi tika atrasti miruši savās mājās Santafē, Ņūmeksikā. Sākotnēji tika izvirzīta versija par oglekļa monoksīda saindēšanos, taču tā tika noraidīta pēc tam, kad tika atrasts arī miris pāra suns.​

Reklāma
Reklāma
Veselam
6 rīta ieradumi, kas slepeni veicina svara pieaugumu: izvairies no tiem!
VIDEO. Ja šķiet, ka Rīgas sabiedriskajā esi redzējis visu, šis video liks to apšaubīt
Žurku perēklis… Atklājas baiss aktiera Džīna Hekmena un viņa sievas nāves iemesls
Lasīt citas ziņas

Tagad veselības pārbaudes atklāja, ka īpašumā bija plaša grauzēju invāzija – žurku invāzija, kas izplatīja nāvējošu slimību.

Secināts, ka aktiera sieva mirusi ap 12. februāri no hantavīrusa izraisītā plaušu sindroma – retas slimības, ko izraisa hantavīruss, kas izplatās caur grauzēju izkārnījumiem un urīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiek uzskatīts, ka Hekmens nomira dažas dienas vēlāk, 18. februārī, no smagas sirds slimības, ko saasināja Alcheimera slimība un nieru mazspēja. Iespējams, viņš nebija apzinājies sievas nāvi.​

Nedēļu pēc tam, kad tika atrasti ķermeņi, Ņūmeksikas Sabiedrības veselības departaments veica īpašuma veselības novērtējumu.

Departaments konstatēja mirušus grauzējus un to ligzdas astoņās atsevišķās ēkās Hekmena īpašumā, padarot to par “perēkli” hantavīrusa izplatībai.

Nāvējošais hantavīruss parasti izplatās caur grauzēju urīnu un izkārnījumiem, ar kuriem var saskarties, piemēram, tīrot pagrabu vai bēniņus.

Tika atrasti gan dzīvi, gan miruši grauzēji, kā arī to ligzdas, norādīja inspektori.

Īpašumā tika konstatētas arī divas automašīnas ar grauzēju klātbūtnes pazīmēm, un tika atrasti arī slazdi, kas liecināja par ilgstošu problēmu ar grauzējiem.

Veselības novērtējums tika veikts, lai novērtētu, vai pirmās palīdzības sniedzēji vai citi, kas atradās īpašumā, nav pakļauti vīrusa riskam.

Rezultāti atklāja, ka galvenā dzīvojamā ēka tika atzīta par “zema riska zonu”, jo tajā netika konstatētas grauzēju invāzijas pazīmes.

Hantavīruss pirmo reizi tika identificēts Dienvidkorejā 1978. gadā, kad pētnieki izolēja vīrusu no lauka peles. Šis vīruss ASV ir rets – ik gadu tiek reģistrēti mazāk nekā 50 gadījumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.