Žurkām Ņujorkā konstatēts Covid-19. Zinātnieki ir nobažījušies, ka tās var inficēt cilvēkus 51
Žurkām Ņujorkā konstatēts Covid-19. Zinātnieki ir nobažījušies, ka tās var inficēt cilvēkus, vēsta izdevums “Daily Mail”.
Misūri Universitātes pētnieki notvēruši 79 žurkas pilsētas parkos. Pārbaudes parādīja, ka 13 no grauzējiem (16,5 procentiem) bija antivielas pret Covid -19, kas liecina par iepriekšēju infekciju. Četrām žurkām konstatēts Covid-19.
Atsevišķs tests atklāja, ka žurkas inficētas ar dažādiem Covid – 19 celmiem, parādot, ka grauzēji var saturēt daudzus variantus.
Tā kā Amerikas lielākajā pilsētā dzīvo astoņi miljoni žurku — jeb aptuveni viena uz vienu iedzīvotāju — eksperti brīdināja, ka tās rada nopietnu “zoonotisko slimību izplatīšanās” risku. Kad vīrusi izplatās starp dažādām sugām, tas palielina risku, ka tie iegūs nozīmīgas mutācijas, kas varētu padarīt tos transmisīvākus vai nāvējošākus.
Žurkas inficējas ar Covid – 19, nonākot saskarē ar vīrusa infekciju ūdenī kanalizācijas sistēmās. Pēc tam vīruss var inficēt žurkas, jo grauzēju šūnās ir līdzīgi receptori kā cilvēkiem.
Zinātnieki baidās, ka Covid_ 19 varētu pārvietoties citā dzīvnieku rezervuārā un pēc tam mutēties smagākā versijā, pirms atkal nonāks cilvēkos.
Daži eksperti apgalvo, ka šādi parādījās omikrona variants, pašlaik dominējošais celms, kad Dienvidāfrikas ūdens sistēmās inficējās žurkas.
Zinātnieki baidās, ka nākamo lielo pandēmiju izraisīs slimība, kas no dzīvniekiem izplatīsies uz cilvēkiem.
Pašlaik pieaug bažas, ka putnu gripas paveids H5N1 varētu šķērsot plaisu no vistām uz cilvēkiem.
Šogad 11 gadus vecā Bīna Naronga kļuva par pirmo cilvēku, kas nomira pēc tam, kad savā nabadzīgajā ciematā Kambodžā saslima ar šāda veida putnu gripu.
Pasaules Veselības organizācija ir mudinājusi valstis sekot līdzi šim celmam, ņemot vērā ziņojumus, ka tā ir inficējusi arī ūdelesun jūras lauvas, tādējādi tuvinot to cilvēkiem.