Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija iztaujās bijušo premjeru Dombrovski 2
Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti sēdē pirmdien, 16.martā, iztaujās bijušo Latvijas Ministru prezidentu, tagadējo Eiropas Komisijas viceprezidentu eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdi Dombrovski (V), kurš, uzņemoties politisko atbildību, pēc šīs traģēdijas atkāpās no premjera amata, informē Saeimas Preses dienestā.
“Būtiskākais jautājums, uz ko gribētu dzirdēt Valda Dombrovska atbildi – vai viņa vadībā krīzes laikā īstenotā fiskālā konsolidācija, kas balstīta uz matemātisku budžeta samazinājumu, nav ietekmējusi un neietekmēs nākotnē mūsu cilvēku drošību, veselību un Latvijas ekonomisko izaugsmi? Respektīvi, vai Zolitūdes traģēdija nav pirmais lielais signāls, kas atklāj, ka mūsu “veiksmes stāsts” nebūt nav tas, par ko tas tiek uzdots?” norāda komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL).
Saeimas Preses dienestā atzīmē, ka pašlaik komisija gatavo starpziņojumu, kurā apkopos parlamentārās izmeklēšanas gaitā gūtās atziņas, kas skar būvniecības jomas normatīvo regulējumu un būvuzraudzību. Starpziņojumu plānots publiskot Saeimas pavasara sesijas noslēgumā.
Lai informētu sabiedrību par komisijas darbu, komisija nodrošina iespēju sēdes vērot tiešraidē. Papildus tam pirmo reizi parlamentāro izmeklēšanu vēsturē ir izveidota komisijas mājaslapa, kurā apkopoti jau pirmie secinājumi, un ar tiem ikviens var iepazīties “http://zolitude.saeima.lv”.
Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija darbojas četrus mēnešus, un to laikā ir notikušas 12 sēdes. Komisija savā darbā ir piesaistījusi 18 pastāvīgos ekspertus no 13 organizācijām un sēžu laikā ir aptaujājusi 58 amatpersonas un ekspertus.
Jau ziņots, ka Saeima pērn 11.novembrī nolēma izveidot Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju. Tās uzdevums ir vērtēt 2013. gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus un lemt par turpmākajām darbībām, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām minētās traģēdijas seku novēršanā. Komisija izveidota uz divpadsmit mēnešiem.