“Zolitūdē, daudzīvokļu ēkā, nokritis lifts ar bērnu iekšā.” RNP skaidro, kas patiesībā notika Paula Lejiņa ielā 7 20
Šodien sociālajos tīklos izplatījās satraucoša vēsts par kādu daudzīvokļu māju Zolitūdē, Paula Lejiņa ielā 7. Tika vēstīts, ka vakardien, 14. janvāŗī, no 3.stāva nogāzies lifts, kurā iekšā atradies 5-6 gadus vecs bērns. Ar ziņu cilvēki dalījās arī Zolitūdes “Facebook” grupā. Kāda sieviete vēstīja, ka anonīms cilvēks, kurš iemeta Zolitūdes grupā ziņu, pēc piecām minūtēm to jau bija izdzēsis. Tas liek uzdot jautājumus, kas īsti notika un vai izskanējusī informācija sociālajos tīklos ir viltus ziņa?
LA.LV sazinājās ar SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvjiem, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.
Inita Kabanova, Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja: “Nedz šajā, nedz citās mājās lifts gluži tehniski nevar krist, jo katrā liftā ir drošības mehānisms, kas liftu nobloķē – mehāniski apstādina. Šī apstāšanās var notikt strauji un saprotams, ka tā var sabiedēt lifta pasažieri, bet kopumā šī nav ārkārtas situācija un drošības mehānismi mēdz nostrādāt gan vecos, gan jaunos liftos.
Mājā Paula Lejiņa ielā liftu apkalpo uzņēmums “Liftu alianse” – pēc tam, kad publiskajā vidē izskanēja informācija par incidentu, ar uzņēmumu nekavējoties sazinājāmies un noskaidrojām, kas noticis.
Kopumā pilnīgi katru liftu reizi mēnesī pārbauda un apkalpo, šim liftam tas ir darīts 2.janvārī. Un tad vēl papildus vienu reizi gadā notiek lielāka, plašāka pārbaude – mājas Paula Lejiņa ielā liftam to 2024. gada 10.oktobrī veica Latvijas rūpnieku tehniskās drošības ekspertu apvienība.
Svarīgākais ir tas, ka neatkarīgi no iemesla labi strādā visi lifta drošības mehānismi. Liftu speciālistu ieteikumi ir lifta pareiza un droša lietošana – braucot liftā, to nešūpot, nelēkāt, neaiztikt durvju mehānismu. Savukārt, ja lifts apstājas starp stāviem, nekādā gadījumā nedrīkst mēģināt tikt laukā saviem spēkiem, bet gan jāgaida lifta speciālistu brigāde. Ja pasažierim paliek slikti, jāsauc arī glābšanas dienests pa tālruni 112.”