Maksimāla kriminālvajāšana 11
Robežsardzes pārstāvis atzīst, ka ziemā uz robežjoslas esot vieglāk, jo sniegā viegli pamanīt robežpārkāpēju pēdas. Atskatoties uz pieredzi, J. Dmitrijevs spriež: lai arī darbojas personu atpakaļuzņemšanas līgums ar Krieviju, tomēr atpakaļuzņemšanas gadījumi esot reti – apmēram desmit. Lielākoties problēmas rada tas, ka pagaidām nav sakārtota robežjosla, tādēļ esot grūti pierādīt Krievijas robežsargiem, ka notikusi robežas šķērsošana. Bet viena Vjetnamas pilsoņa nogādāšana konvoja pavadībā Latvijas nodokļu maksātājiem izmaksā 2500 eiro.
Kā uzsver J. Dmitrijevs, esot arī robežpārkāpēji, kuri prasot patvērumu, bet tie, kuri to nepieprasa, nonāk Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un pret viņiem tiek uzsākta kriminālvajāšana par nelikumīgu robežas šķērsošanu. “Mūsu pārvaldes nostāja – veikt maksimālu kriminālvajāšanu. Pērn par nelikumīgu robežšķērsošanu ierosinājām 46 kriminālprocesus. Lai arī tiesāšana prasa lielākus izdevumus nekā izraidīšana, taču mums tas ir jādara, lai viņus iebiedētu, jo informācija tālāk izplatās radu vidū viņu mītnes zemēs – ka šeit nekāda medusmaize nav gaidāma. Tad cilvēki vairākas reizes padomās, vai ir vērts mērot tālo ceļu un mēģināt pārkāpt robežu,” saka J. Dmitrijevs.
Parasti viņiem prokuratūra piespriež trīs mēnešus cietumā un pēc tam izraida uz mītnes zemi, kas izmaksā dārgi Latvijas nodokļu maksātājiem.