Foto no “Preiss būve” arhīva

Trīs versijas
 0


“Preiss būve” pārdošanas menedžeris Viesturs Peniķis stāsta, ka varot piedāvāt trīs veidu – pītos, metinātos un paneļu – žogus. Katram vēl variācijas ar stieples diametru un konstrukcijas augstumu, principiālā atšķirība ir stiprināšanas veidā un tātad arī izturībā. Toties kopējā pazīme – nevainojama kvalitāte, kas ražotājam ļauj dot pat 20 gadu garantiju!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Lētākais variants ir pītais žogs ar 50 x 50 mm vai mazākām rombveida acīm, ar iespējamo stieples diametru no 2,7 mm līdz 4,2–4,5 mm un plašu augstuma diapazonu, sākot no 0,6 m. Principā nav ne vainas, taču stipri atgādina padomju laika cinkotos sietus, ko kārtīgi nostiept gar sētu gandrīz nav iespējams. Beļģi šo problēmu nosacīti ir atrisinājuši ar divu veidu stieplēm (viena iestiepšanai, otra nostiprināšanai), spriegotājiem, daudziem savilcējiem jeb fiksatoriem un pat speciāliem iestiepšanas stieņiem 25 m garo ruļļu savienošanai. Tomēr pat precīza montāžas shēma diezin vai amatierim uzreiz spēj ieviest skaidrību šajā smalkajā tehnoloģijā…

– Tāpēc privātmājām šos žogus neiesakām, – apgalvo Viesturs Peniķis. – Pārāk mīksti un elastīgi, pārāk daudz komponentu, lai būtu droši. Šie vairāk piemēroti sporta, piemēram, tenisa, laukumu ierobežošanai līdz pat 4–6 metru augstumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daudz stingrāki un drošāki, tātad arī izturīgāki ir metinātie žogi ar dažādu izmēru taisnstūrveida rūtīm, turklāt stieples diametram vairs nav tik principiālas nozīmes – ar rokām šuves vietas vienalga neatplēsīsi! Šie žogi ir dārgāki, taču daudz vieglāk un vienkāršāk montējami, tiesa gan, izmantojot speciālus instrumentus, tostarp dažādas spriegošanas ķemmes, dakšas un knaibles. Ar vinču varot nostiept tā, ka posmi vibrē kā ģitārai stīgas! Tātad pakalpojums maksā lētāk nekā analoga pītā žoga uzstādīšana (būtībā summas izlīdzinās!), toties rezultāts ir daudz elegantāks, vismaz neredz vertikālās stieples ik pa 50 cm no apakšas līdz augšai. Šādā pagalmā bērni droši var pat futbolu spēlēt, neriskējot bumbas nospiedumus žogā atstāt, un arī suņiem siets nav pa zobam (pītajos gudrinieki mēdzot pat kādu vaļīgāku stiepli izvilkt un caurumu sev izveidot!). Pret racējiem gan nākas lieki tērēties – jāņem nevis parastais 150 cm, bet gan 180 cm žogs, un šie papildu 30 cm vienkārši jāierok zemē. Attiecīgi garāki un dārgāki tad ir arī stabi, kurus 50 cm dziļumā iegremdē vismaz 80 cm betona slānī.

Turklāt ar metinātu žogu vieglāk risināt reljefa problēmas, kaut gan manevra iespējas nav sevišķi plašas. Viss atkarīgs no montētāju meistarības…

Paneļu žogi ir no cita, visaugstākā plaukta: šķietami viegla un gaisīga, vismaz no 4 mm stieples metināta konstrukcija bez rāmja, kuru arī, starp citu, nespējam aizmirst no vecajiem laikiem, parasti 2,5 m, arī 2,0 vai 3,0 m gara (no stabam līdz stabam!) un līdz 2,40 m augsta vai nu vienā plaknē ar dubultiem šķērsstieņiem, vai divās – ar dekoratīvi izlocītām stiprības ribām. Izskatās tiešām nevainojami, pat stilīgāk nekā vienkāršākie kaltie žogi, taču maksā pietiekami dārgi. Parasti tādus uzstāda tikai gar mājas parādes fasādi, kur vēlams gan izskats, gan papildu drošība, bet citur pilnīgi pietiek ar vieglu metināto žogu.

Vēl jāpiebilst, ka katram stiepļu žogam ir atbilstīga vārtu versija gan staigāšanai, gan braukšanai. Vai tie verami mehāniski vai elektroniski – tas ir atvēlētā budžeta jautājums. Jā, bet ar kādām summām jārēķinās, lai tiktu pie kvalitatīva rezultāta?


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.