Citi līdzekļi 0

Fluorīdus saturoši mutes skalojamie šķīdumi kariesa attīstību var aizkavēt, ja 0,05% līdzekli lieto ikdienā vai 0,2% – katru nedēļu vai reizi divās nedēļās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Šo higiēnas procedūru, lai veicinātu zobu emaljas nobriešanu, var sākt no 4–6 gadu vecuma. Bērniem paredzētā līdzekļa garšas izvēlei jābūt starp vēlmi veicināt tā izmantošanu un risku norīt, ja garšos pārāk labi.

Lai šķidrums netiktu norīts, līdz bērna aptuveni astoņu gadu vecumam pieaugušajiem jāuzrauga šis process un muti vajadzētu skalot vienu minūti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skalojamo līdzekli ar 0,05% fluorīdu koncentrāciju nav vēlams lietot reizē ar zobu tīrīšanu. Nav droši zināms, vai saglabāsies pozitīvs efekts, pēc tam muti izskalojot ar ūdeni.

Latvijā pastāv ilgstošas fluora tablešu lietošanas tradīcijas, taču pēdējā laikā tās, tāpat kā fluora pilienus, speciālisti vairs neiesaka. Ja zobus divreiz dienā kārtīgi tīra ar normālas koncentrācijas fluorīdus saturošu zobu pastu, ar to arī pietiek.

Bērniem līdz sešu gadu vecumam iekšķīgie līdzekļi nepieciešami tikai kariesa augsta riska gadījumā pēc speciālista ieteikuma, ievērojot kopējo uzņemto fluorīdu maksimālo devu (ne vairāk kā 0,05 miligramus uz ķermeņa kilogramu).

Lokāli uzklājamie līdzekļi, kuros fluorīdu koncentrācija pārsniedz 1500 ppm, Latvijā nav plaši izplatīti, taču, ja vajadzīgs, zobārsti tos saviem pacientiem pasūta zobārstniecības materiālu lieltirgotavās un pēc mutes higiēnas procedūrām izmanto.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.