Foto no thelookortho.com.au

Lai neizļodzītos 0


Ja nepieciešams specifiski pabīdīt zobus, paplašināt žokli vai koriģēt žokļu savstarpējās attiecības, izmanto dažādu papildu aparatūru. Dažkārt to lieto pirms brekešu uzlikšanas, lai atvieglotu tālāko ārstēšanu. “Ārstēšanā izmanto arī miniskrūves vai miniplāksnes, ko ieskrūvē kaulā, lai radītu balstu, piemēram, noturētu zobus savās pozīcijās un nepieļautu to pārvietošanos, vai tieši pretēji – lai veicinātu kādu specifisku zobu vai zobu grupu pārvietošanos,” aparatūru raksturo speciālists. “Skrūves liek lietā sarežģītākos gadījumos, kad ir daudz zaudētu zobu un nav pret ko atbalstīties, lai pārvietotu pārējos zobus. Skrūvju ievietošana kaulā ir nesāpīgs process, ko izdara pāris minūšu laikā, veicot vietējo anestēziju.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Pēc ortodontiskās ārstēšanas iegūtais rezultāts jāsaglabā, tāpēc visiem pacientiem jālieto noturošā aparatūra. Ārstēšana ar breketēm ir aktīvais posms, kurā notiek zobu izlīdzināšana, rezultāta panākšana. Pēc tam nepieciešama retensija jeb rezultātu noturēšana ilgtermiņā, nēsājot retensijas aparatūru:

■ kapes, kas veidotas no caurspīdīga materiāla, pieguļ visiem zobiem, novēršot to pārvietošanās iespējas; izmanto galvenokārt augšžoklim;

CITI ŠOBRĪD LASA

■ plates un lodētos reteinerus – tie izgatavoti no plastmasas un metāla sakausējumiem; izmanto gan augšžoklim, gan apakšžoklim;

■ fiksētos reteinerus – tos pielīmē zobiem no iekšpuses, tāpēc nav redzami un netraucē pacientam; parasti izmanto apakšžokļa zobiem priekšpusē.

“Retensijas aparatūras nēsāšanas ilgumu ietekmē katra pacienta sakodiena sākuma stāvoklis un zobu, žokļu un apkārtējo mīksto audu attiecības,” vērtē Pēteris Sosārs. “Ne vienmēr saites nostabilizējas uzreiz pēc brekešu noņemšanas. Aparatūra jānēsā vismaz gadu, retākos gadījumos – ilgstoši vai visu mūžu.

Pēc ārstēšanas pie ortodonta jānāk uz retensijas kontrolēm, lai noteiktu ierīču nēsāšanas turpmāko režīmu un ilgumu. Dzīves laikā turpinās visi fizioloģiskie procesi, mainās smaganu veselība, zobu stāvoklis, mīksto audu savstarpējās attiecības, līdz ar to zobi zināmā mērā pārvietojas visu mūžu. Nereti, lai pilnībā noturētu iegūto rezultātu, tas jādara mākslīgi un ilgstoši.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.