Ortodontijas klīnikā izmanto dažādus brekešu veidus 0
■ Metāliskās, kas veidotas no augstvērtīga metālu sakausējuma. Bērniem un pusaudžiem zobu higiēnai jāpievērš pastiprināta uzmanība, tāpēc šīs ir piemērotākas: vieglāk kopjamas, var labāk saskatīt aplikuma veidošanos un ēdiena paliekas. Metāliskās breketes arī cenu ziņā ir visizdevīgākās.
■ Estētiskās breketes izgatavo no porcelāna vai sintētiskā safīra. Mēdz būt baltas vai caurspīdīgas, ar baltiem vai metāla lokiem. Tās biežāk izvēlas pieaugušie, lai ikdienas komunikācijā nebūtu tik uzkrītošas.
■ Pašleģējošās ir jaunākas paaudzes breketes, kurām loks netiek stiprināts ar gumijām. Priekšrocības: mazāka berze starp breketi un loku, retāki ortodonta apmeklējumi un mazāka aplikuma uzkrāšanās iespēja. Tās parasti ir dārgākas nekā tradicionālās breketes ar gumijām.
■ Lingvālās breketes stiprina pie zobiem no mutes dobuma iekšpuses un nav redzamas. Tās izgatavo no zelta sakausējuma katram pacientam individuāli, līdz ar to ir dārgākas.
Jāņem vērā, ka brekešu veids nemaina ārstēšanas ilgumu, bet speciālista uzraudzībā vienalga jāatrodas. Ja uzliktas metāliskās, pie ortodonta jādodas ik pēc 6–8 nedēļām, bet pašleģējošo brekešu gadījumā vizītes paredzētas ik pēc 2–3 mēnešiem. Tikšanās reizēs izvērtē ārstēšanas procesu, tiek mainīti loki, gumijas, slēgtas spraugas.
Breketes ir parastākais veids, kā iegūt skaistu smaidu ar līdzenu zobu rindu, tomēr pastāv arī alternatīva – plānas kapes, ko izgatavo individuāli katram pacientam. Datorā tiek sastādīts ārstēšanas plāns un izgatavota kapju sērija – tās jāmaina aptuveni ik pēc divām nedēļām. Nēsājot vismaz 20 stundu diennaktī, zobi tiek lēnām bīdīti uz nepieciešamajām vietām. Ņemot vērā, ka tehnoloģija ir samērā jauna, mīnuss šai alternatīvai ir augstās izmaksas.