Foto no thelookortho.com.au

Zobu rindu līdzināšana jebkurā vecumā: Vai bojās emalju? Jānēsā ilgi?… Kā rezultātu noturēt? 0

Vai bojā emalju?

Laikam ejot un tehnoloģijām pastāvīgi attīstoties, mainās arī uzskati par ortodontisko ārstēšanu. Mūsdienās par to nav jākaunas un aizvien vairāk pieaugušo nēsā breketes, apstiprina Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta ortodonts Pēteris Sosārs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Ortodontiskās ārstēšanas iemesli mēdz būt dažādi. Tie var būt gan estētiski apsvērumi un vēlme iegūt līdzenus zobus un skaistu smaidu, gan funkcionāli traucējumi, piemēram, grūtības ēst vai iztīrīt zobus. Vienmēr vispirms tiek izvērtētas pacienta galvenās sūdzības un tikai tad piedāvāts optimāls ārstēšanas plāns,” klāsta ortodonts.

“Brekešu uzlikšana ir nesāpīgs process. Zobus nopulē un uz katra no tiem uzlīmē breketi. To piestiprina uz zoba virsmas, tāpēc emalja netiek bojāta. Pēc ārstēšanas šādas uzlikas var ļoti viegli noņemt. Ja pacients ir neuzmanīgs vai ēsts kaut kas pārlieku ciets vai lipīgs, brekete var arī diezgan ātri atlīmēties.” Nav ieteicams grauzt ledenes, ābolus. Jāsasmalcina viss, kas ir ciets, un jāizvairās no visa lipīgā, piemēram, īrisa vai gotiņu konfektēm, ar kurām breketi var noraut. Ja ārstēšanas laikā neuzmanības dēļ kāda ir atlīmējusies, vēlams tuvākajā laikā vērsties pie ārstējošā ārsta, lai koriģētu problēmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmajās dienās pēc brekešu uzlikšanas var rasties velkoša sajūta vai viegls diskomforts, kā arī noberzt lūpas vai vaigus, iekams aprod ar jauno ierīci mutē (speciālisti to dēvē par aparatūru). Pēc pāris dienām pacients pilnībā pierod pie tās. Parasti līdzi iedod arī ortodontisko vasku, kuru diskomforta gadījumā var uzlīmēt traucējošajai vietai vai visapkārt breketei. “Tomēr pacientu sūdzības dzirdam aizvien retāk, jo, tehnoloģijām attīstoties, iespējams strādāt ar kvalitatīvākām 
stīpiņām jeb lokiem un izvēlēties mazākas breketes,” apgalvo Pēteris Sosārs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.