Zobu implanti. Ceļš līdz zobu implantam 0
Zobu implanti ir dabīgu zobu aizstājēji, kas funkcionāli un vizuāli atgādina dabīgu zobu. Zobu implanti, tāpat kā zobi, var kalpot visu mūžu, ja vien par tiem rūpēsies.
Implanta funkcijas
Zobu implanti aizvieto trūkstošu zobu, kā arī veselu zobu grupu. Ar implantiem ir iespējams izveidot piemērotāko ārstēšanas plānu katram pacientam:
- Viena zoba aizstāšana;
- Vairāku zobu aizstāšana ar zobu implantu tiltu;
- Parciālu izņemamu protēžu fikšācija;
- Totālu izņemamu protēžu fiksāciju;
- Pilnu zoba loku aizvietošana ar neizņemamu restaurāciju.
Zobu implanta ievietošana ikvienam jebkurā vecumā
Zobu implanti to uzbūves rezultātā ļauj cilvēkam justies kā ar saviem zobiem. Līdz ar to implantam ir neskaitāmi daudz priekšrocības, kas uzlabo ne vien pašsajūtu, bet iespaidīgi uzlabo dzīves kvalitāti.
Uzlabo pašapziņu
Zobu implantu ievietošanas procedūra ir piemērota ikvienam, kuram ir iespējama zoba ekstrakcijas procedūra. Tas nozīmē, ka zobu implantu ievietošanas procedūra ir tik saudzīga, ka to iespējams veikt jebkurā vecumā. Protams, implantam nepieciešams pietiekama kaula kvalitāte un kvantitāte, lai būtu veiksmīgs rezultāts. Tāpat implants pieprasa rūpīgu mutes dobuma higiēnu un regulāras vizītes pie zobarsta. Kā vienīgās kontraindikācijas tiek sauktas nekontrolētas smagas saslimšanas, kā nekontrolēts diabēts vai sirds slimības.
Priekšrocības
Zobu implanti aizvieto trūkstošu zobu vai zobu grupu kā priekšzobu rajonā, tā sānu zobu rajonā. Ja cilvēkam ir trūkstoši priekšzobi, nereti, tas liedz viņam pilnvērtīgi smaidīt. Taču implantu iespējams izgatavot pratiski indentisku pēc izskata kā blakus zobi, līdz ar to tas pilnībā rada dabīga zoba izskatu un smaids vairs nav jāslēpj.
Uzlabo izrunu
Zobu trūkums var novest ne vien pie smaida slēpšanas, bet arī pie runas defektiem. Cilvēki bez zobiem vai ar nefiksējošām protēzēm bieži izvairās no sabiedrības, jo viņiem ir kompleksi runāt vai runājot pazaudēt savas protēzes. Zobu implantāti var aizvietot trūkstošu zobu grupu vai maksimāli fiksēt zobu protēzes, līdz ar to cilvēkam vairs nav jābaidās runāt un smaidīt.
Uzlabo komfortu
Implanti ir neizņemama restaurācija. Ar implantu palīdzību iespējams pilnībā izvairīties no neizņamamām protēzēm.
Uzlabo ēšanas un kožļāšanas funkciju
Trūkstoši zobi bieži vien traucē izmantot kādu zobu grupi ēšanai. Implanti sniedz pilnīgu komfortu kožļāšanas laikā, jo tie jūtas kā dabīgi zobi.
Uzlabo mutes dobuma veselību
Zobu implanti tiek ievietoti žokļa kaulā, līdz ar to tie neprasa blakus zobu slīpēšanu. Līdz ar to tiek aizsargāti blakus zobi un tiem teik uzlabota prognoze.
Izturība
Zobu implanti ir ļoti izturīgi pret slodzi. Ja par tiem rūpējas, tie var kalpot pat vairākus desmitus gadu.
Ērtums
Zobu implanti pielietojami ļoti plaši. Zoba implanti var aizstāt kā vienu zobu, tā visu zobu loku. Tas ļauj izveidot katram klīniskajam gadījumam visatbilstošāko ārstēšanu, lai pacienta dzīves kvalitāte augtu.
Ceļš līdz implantam
Ārstēšanas plānošana
Katra klīniskā situācija ir atšķirīga. Lai veiktu veiksmīgu ārstēšanu, tai jābūt plānveidīgai un pamatotai. Nepietiek tikai ar implantu ievietošanu, ārstēšanas plānošanā jāiesaista arī blakus esošie zobi, jāizvērtē to prognoze un nepieciešamība ārstēt. Un tikai tad, kad veikts detalizēts ārstēšanas plāns un veikti sākotnējie ārstēšanas etapi, var ķerties pie implantu ievietošanas.
Veiksmīgas implantu ievietošanas pamatā ir piemērota implanta izvēle. To visprecīzāk var noteikt ar trisdimensiālu rentgenu. Tajā var noteikt kaula kvalitāti, kaula biezumu, var novērtēt, cik garu implantu iespējams ievietot, kā arī redzēt anatomiskās īpatnības.
Ķirurģiskā manipulācija
Implanta ievietošana tiek veikta lokālajā anestēzijā, taču, lai atvieglotu procedūru, iespējams to veikt smieklu gāzes iedarbībā, sedācijā vai pilnā narkozē.
Sākotnēji tiek atsegta smagana, lai nodrošinātu piekļuvi žokļa kaulam.
Tiek izveidots kanāls kaulā, kas precīzi atbilst izvēlētā implanta garumam un formai.
Implants tiek ieskrūvēts jaunizveidotajā kanālā, smagana tiek aizšūta.
Pēc 2–6 mēnešiem, kad kauls ir apaudzis ap implantu, tiek atsegta smagana un implantā tiek ievietots smaganu formētājs. Smaganu formētājs veido smaganu kontūru, lai veiksmīgi nodrošinātu pāreju uz zoba kroni. Smaganu formētājs tiek turēts divas nedēļas.
Ja smaganu formēšanu nepieciešams veikt vēl vairāk, tiek izgatavots pagaidu kronis.
Protezēšanas manipulācija
Kad smagana ieguvusi piemērotu formu, tiek ņemts nospiedums ar speciālu nospieduma kapi.
Nākamajā vizītē tiek pielaikots implanta karkass un abatments, precīzu pozīciju nodrošina diagnostiskais rentgens.
Nākamajā seansā tiek pielaikots kronis, kas jau pārklāts ar keramiku. Tiek koriģēta forma, krāsa un sakodiens.
Kad zobam uzklāta glazūra un viss atbilst prasībām, zoba kronis tiek nodots.