Hosams Abu Meri
Hosams Abu Meri
Foto: Paula Čurkste/LETA

Zivtiņš par jauno veselības ministru: Es nezinu, vai tā var strādāt – ministrs uz pusslodzi! 153

Es nezinu, vai tā var – ministrs uz pusslodzi. Ja strādā, tad strādā. Medicīnas nozarē ir tik daudz problēmu. Man ir divējādas sajūtas par šo faktu, tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja Edmunds Zivtiņš, Saeimas deputāts, partijas LPV valdes loceklis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
Krievijas militārajās bāzēs pie robežām ar Baltijas valstīm un Poliju notiek aktīva rosība. Ko satelītattēlos pamanījuši igauņi?
Veselam
5 pārtikas produkti, kas novērš matu izkrišanu
Lasīt citas ziņas

“Cik tas aizņems laiku, cik tas ir vajadzīgs, kā ir ar kvalifikācijas nezaudēšanu.. Man liekas, ka Saeimā ir vairāki dakteri, kas praktizē. Bet tas, ka Saeimas deputāts praktizē, tā ir viena lieta, cita, ja tas ir ministrs,” spriedelē Zivtiņš, piebilstot, ka negrib nevienu nosodīt.

Zivtiņaprāt, ja dara vienu darbu, tad dara tikai to un kārtīgi. “Ja dara divus darbus, tad liekas, ka vairs nedara nevienu darbu. Bet tiešām neņemos kritizēt. Iespējams, Hosams abu Meri pieņems pacientus pa naktīm, ka cilvēkam ir tādas spējas, veselība – 20 stundas strādā par ministru, četras par stunda spar dakteri.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Abu Meri plāno praktizēt kā mediķis arī ministra pilnvaru termiņa laikā

Pēc apstiprināšanas veselības ministra amatā “Jaunās vienotības” politiķis, gastroenterologs Hosams Abu Meri plāno turpināt praktizēt kā mediķis.

Abu Meri aģentūrai LETA atzina, ka, visticamāk, veltīt ārsta praksei tik daudz laika kā līdz šim nesanāk. Būdams tikai deputāts, viņš varēja daudz vairāk laika veltīt saviem pacientiem. Tomēr Abu Meri medicīnu neplāno pamest, jo

viņam ir pacienti, kuri gadiem viņu ir apmeklējuši, tostarp arī hronisko slimību pacienti. Šobrīd gan līdz budžeta pieņemšanai viņš ir paņēmis pauzi no ikdienas ārsta prakses.

Abu Meri lēš, ka, iespējams, pacientus varēs pieņemt sestdienās vai kādā agrā rītā vai vēlā vakarā. Taču tas būšot ierobežots pacientu pieņemšanas laiks ierobežotam cilvēku skaitam.

Politiķis atzina, ka veselības aprūpē ir daudz problēmu, un lielākā no tām ir veselības pakalpojumu pieejamība, kas nozīmē garas rindas, kvotu jautājumu, speciālistu trūkumu.

“Mēs runājam par 1500 trūkstošu darbinieku, kas ietekmē rindu pagarināšanos. Es braucu ārpus Rīgas un redzu, ka, piemēram, man Jelgavā ir rinda mēnesim uz priekšu, jo nav kas strādā. Tikmēr Rīgā ir kas strādā, bet nav kvotas. Tas ir nopietns jautājums, kas jāatrisina, bet tas nav jādara vienas dienas vai mēneša laikā. Ja mēs sākam šodien, tad varbūt pēc pieciem gadiem to varam sakārtot,” sacīja Abu Meri.

Arī mediķu atalgojumam, Abu Meri ieskatā, ir liela nozīme. Viņš uzsvēra, ka medmāsas arī vēlas normālu atalgojumu, tāpēc jānodrošina, lai viņas var strādāt, jūtas labi, un tad attiecīgi varēs pieņemt pacientus.

Tāpat būtisks jautājums ir par medikamentu cenām, digitalizāciju, kā arī jauniem kompensējamiem, inovatīviem medikamentiem, kas varētu dot labāku un ātrāku efektu pie konkrētām diagnozēm, piemēram, onkoloģijas pacientiem. Abu Meri vērtējumā, jāskatās arī, vai finansējums tiek tērēts efektīvi, lai nav tā, ka kaut kur Rīgā ir kvalitatīvi pakalpojumi, bet ārpus tās nav. Jādomā arī par to, kā cilvēki pierobežā varētu ātrāk tikt pie pakalpojumiem.

Reklāma
Reklāma

“Svarīgi risināt jautājumus saistībā ar e-veselību un digitalizāciju, jo tad mēs varēsim redzēt visu vienuviet. Piemēram, taisīt analīzes vienu reizi nevis trīs. Tas ir jautājums par finansējuma tērēšanu bezjēgā, bet tajā pašā laikā pacienti neko nezina par sevi,” atzina ārsts.

Viņš norādīja, ka vēlas sadarboties ar esošo veselības ministri Līgu Meņģelsoni, tādēļ viņai varētu būt atvēlēta vieta Ministra birojā.

Tomēr plašāk par biroja izveidi viņš pagaidām atturas komentēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.