Foto – Shutterstock

Zinātniski pierādīts: sākt darbdienu pirms 10:00 ir spīdzināšana! 6

Zinātnieks Pauls Kellijs no Oksfordas universitātes ir atklājis mūsdienu visbiežāk sastopamo spīdzināšanas formu – darba laiks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Tas ir kaut kas, kas ietekmē lielāko daļu sabiedrības. Mūsu ķermenis darbojas pēc bioloģiska taimera, kas ir zināms kā diennakts ritms. Tas ir ķermeņa pulkstenis, kas ir ģenētiski ieprogrammēts cikls, kas regulē smadzeņu aktivitāti, enerģijas līmeni, hormonu ražošanu un laika uztveri.

Un izrādās, ka, sākot darba dienu pirms 10:00 no rīta, mēs sevi spīdzinām!

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar mūsdienās pieņemto dienas ritmu mēs nopietni ietekmējam savu diennakts ciklu. Mūsu ķermenis nepārtrauc darboties pēc šī ieprogrammētā ritma, un, ja mēs to ietekmējam, tad tas ietekmē visu ķermeni. Rezultātā negatīvais efekts atspoguļosies uz orgāniem.

“Mēs nevaram izmainīt savu 24 stundu ritmu. Tu nevari iemācīties pamosties noteiktā laikā – tavām aknām un sirdij ir citādākas shēmas, un tu liec tām atpūsties divas vai trīs stundas,” apgalvo Kellijs.

Mums būtu jāuztur normāls ritms, kas nekaitē veselībai, ļaujot atpūsties visiem orgāniem. Tas nozīmē, ka ļoti agra celšanās un darba gaitu uzsākšana pirms pulksten 10:00 no rīta ir sevis spīdzināšana.

Pēc iespējas maini savu darba laiku, uzturi normālu ķermeņa ritmu – centies nebūt pārguris, pārstrādājies, atkarīgs no kofeīna, no alkohola, strādāt tajās dienas stundās, kad mums būtu jāguļ – ikvienam vajadzētu dzīvot pēc iespējas produktīvāk, ļaujot atpūsties un izbaudīt ikdienu.”

Izrādās, ka tikai šādā veidā mēs varam būt laimīgi.

Avots: gofitstayfit.com

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.