Zinātnieki izstrādājuši “vakcīnu” pret vīriešu sānsoļiem jeb Monogāmijas veicināšanai 1
Bonnas Universitātes Medicīnas centra zinātnieki izstrādājuši preparātu, kas sola bez jebkādiem kaitējumiem intīmajai veselībai neļaut vīriešiem flirtēt ar svešām sievietēm. Tā kā pilnīgi iespējams, ka drīz vien greizsirdīgās sievietes varēs mierīgu sirdi savus vīrus un dzīvesdraugus laist komandējumos un uz darba ballītēm.
Galvenais preparāta jeb “uzticības vakcīnas” noslēpums ir oksitocīna hormons. Tā nokļūšana organismā nodrošinās to, ka vīrietim pat prātā neienāks doma krāpt savu partneri.
Kā liecina pieejamā informācija 3.uni-bonn.de mājas lapā, zinātnieki atklājuši bioloģisko mehānismu, kas varētu izskaidrot to, kas notiek divu mīlošu cilvēku starpā. Ja vīrietim tiek ievadīts oksitocīns un vienlaikus parādīta mīļotā cilvēka fotogrāfija, hormons iedarbojas uz galvas smadzenēm, palielinot pievilcību pret partneri, tādā veidā, pēc zinātnieku domām, var tikt stiprināta monogāmija. Pētījuma rezultāti publicēti arī “Proceedings of the National Academy of Sciences” (PNAS).
Zinātnieki uzsver, ka monogāmija nav izplatīta starp zīdītājiem, taču cilvēki ir izņēmums. Jau ilgu laiku zinātne mēģina atminēt šo mīklu, kas liek pāriem būt uzticīgiem. “Svarīga loma partneru spēlē ir oksitocīna hormonam, kas izdalās smadzenēs,” saka profesore Renē Harlemane. Lai pētītu šo fenomenu, tajā piedalījās vairāku citu universitāšu kolēģi, tostarp no Ķīnas.
Vakcīna jau tikusi testēta – to izmēģinājuši ap 40 brīvprātīgo: precētie vīrieši un vīrieši, kuri nav stājušies laulībā. Vīriešus iedalīja divās grupās. Pirmajai iedeva īstu preparātu ar oksitocīnu, bet otriem to neiedeva, viņiem pētīja placebo efektu. Pēc preparāta saņemšanas vīriešiem bija iespēja pabūt modeļu – savaldzinātāju sabiedrībā.