Zinātnieki Covid-19 epicentru uziet tikai pēc 5 gadiem. Tiek nosaukti visi “aizdomās turamie” 107
Tā kā jaunais Covid variants jau atkal izplatās visā pasaulē, tukl;āt diezgan strauji, zinātnieki ir veikuši detalizētu ģenētiskā materiāla analīzi, kas ņemta no Uhaņas jūras velšu vairumtirdzniecības tirgus teritorijas. Tagad ir precīzi zināms, kuras dzīvnieku sugas atradās šajā apgabalā, kad sākās 2019. gada vīrusa uzliesmojums, par to plašāk vēsta zinātniskais žurnāls Cell.
Šīs dzīvnieku sugas ir jenotsuņi, pelēkās bambusa žurkas, suņi, Eiropas truši, Amūras eži, malajiešu dzeloņcūkas, muntjaki, Himalaju murkšķi un palmu civetes. Šie jaunie dati apstiprina netiešus pierādījumus, ka SARS-CoV-2 vīruss varēja pāriet no inficētiem dzīvniekiem uz cilvēkiem un ka tirgus bija galvenā agrīnas izplatības vieta, tā teikts pētījumā.
Lai gan žurnālā publicētā analīze nepierāda, ka dzīvnieki būtu inficēti ar vīrusu, tika konstatēts, ka viņu DNS ir ļoti tuvu vīrusam, dažreiz pat vienā un tajā pašā uztriepē. Tas nozīmē, ka pastāv liela varbūtība, ka tirgū esošie dzīvnieki varētu būt infekcijas avots.
Ir zināms, ka no tirgū bijušajiem dzīvniekiem truši, suņi un jenotsuņi ir uzņēmīgi pret Covid-19 infekciju, teikts materiālā. Jo īpaši jenotiem līdzīgie suņi spēj pārnēsāt infekcijas, kas padara tos par “aizdomīgajiem” pasaules pandēmijas vaininiekiem.
Turklāt analīze liecina, ka SARS-CoV-2 vīruss, kas bija tirgū, parādījās vienlaikus ar vīrusu, kas izplatījās visā pasaulē, liekot domāt par tā identitāti. Ja vīruss vispirms parādītos citur un pēc tam nonāktu tirgū, kur tā izplatība pieaugtu, kā liecina laboratorijas noplūdes teorija, tirgū konstatētā vīrusa parādīšanās laiks atšķirtos no pandēmijas vīrusa parādīšanās brīža.