Zināms, kuri Baltijas rakstnieki dosies uz Londonas Grāmatu tirgu 0
Britu padome sadarbībā ar Igaunijas Literatūras centru, Latvijas Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju un Lietuvas Kultūras institūtu izziņojusi 2018. gada Londonas grāmatu tirgus goda viesu – Baltijas valstu – Kultūras programmu, pavēstīja platformas Latvianliterature.lv pārstāve Anete Konste.
Šajā gadā Baltijas rakstnieku delegāciju Londonā veidos 12 atzīti rakstnieki, kuri atspoguļo Igaunijas, Latvijas un Lietuvas augstāko sniegumu mūsdienu literatūrā. Londonas grāmatu tirgus kultūras programma būs viena no retajām iespējām vienkopus redzēt un dzirdēt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas rakstniekus starptautisku nozares speciālistu auditorijas priekšā diskutējam ar kolēģiem – rakstniekiem no Lielbritānijas.
Jau iepriekš ziņots par Londonas grāmatu tirgus Dienas autoriem, kuri pārstāvēs Baltijas rakstnieku delegāciju, un tajā būs Nora Ikstena, rakstnieks un feļetonists Mikhels Muts, kā arī vēstures romānu autore Kristina Sabaļauskaite – Lietuvas lasītākā mūsdienu rakstniece.
Šodien tika starptautiski izziņots arī Baltijas rakstnieku delegācijas pilnais sastāvs. Latviju Londonā pārstāvēs rakstnieki Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore un Inga Ābele; Igauniju – Mārja Kangro, Andrejs Ivanovs un Reins Rauds – , bet Lietuvu – Toms Venclova, Undine Radzevičūte un Alvīds Šlepiks. Šo rakstnieku daiļrade kopā veido plašu literāro žanru klāstu, iekļaujot dzeju, bērnu literatūru un prozu, kā arī dramaturģiju un publicistiku.
Kultūras programmas pasākumi tirgus laikā norisināsies tādās vietās kā Britu bibliotēka (British Library) un Nacionālā dzejas bibliotēka (National Poetry Library), kur lasītājiem būs iespēja satikt rakstniekus un piedalīties diskusijās.
Kortīna Batlere, Britu padomes Literatūras daļas vadītāja norādīja, ka Lielbritāniju ar Baltijas valstīm saista ciešas vēsturiskas saites, un Lielbritānijā ir nozīmīgas lietuviešu, igauņu un latviešu kopienas. “Sagaidāms, ka 2018. gada Baltijas kultūras programma viesu valsts statusā būs ievērojams ieguldījums, lai stiprinātu šīs attiecības, kā arī Lielbritānijas iedzīvotāju vidū radītu paliekošu iespaidu un izpratni par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mūsdienu literatūras pamatīgumu un dziļumu,” piebilda Batlere.
Savukārt Džeksa Tomasa, Londonas grāmatu tirgus direktore, izteikusi pārliecību, ka šī kultūras programma iedvesmos un veicinās ilgtermiņa interesi par Baltijas valstu rakstniecību un literatūru.