Ziloņkāju juka: padomi pārstādīšanā, mēslošanā un apgriešanā 1

“Manai ziloņkāju jukai tagad ir septiņi gadi, tā ir 1,5 m gara. Pirms trim gadiem es to pārstādīju lielākā podā, aug labi. Jukai ir daudz šauru lapu ar asām šķautnēm, lapas savstarpēji krustojas un traucē cita citai. Mēģināju nedaudz paretināt, bet pēc noplūkšanas uz stumbra palika nelieli brūngani plankumi.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Vai es rīkojos pareizi? Vai vēlāk augu drīkstēs saīsināt, nogriežot galotnes? Cik bieži puķi laistīt un ar ko mēslot?” JADVIGA Balvu novadā

Viena no labākajām ziloņkāju jukas (Yucca elephantipes) īpašībām ir iespēja augu apgriezt un veidot. Tas nekad nebūs par lielu mazai telpai vai otrādi – par mazu lielai. Vislabāk jau pašā sākumā, kamēr augs vēl ir neliels, izlemt, cik lielu to vēlas redzēt, un sākt veidošanu, lai dzinumi augtu simetriski un kompakti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visieteicamāk griezt pavasara mēnešos, tad līdz rudenim jau būs nelieli dzinumi. Ja gadās apzāģēt ilggadīgus, jau pārkoksnējušos dzinumus, nereti jāgaida pat vesels gads, līdz parādās jaunie dzinumi. Ja ar saknēm viss kārtībā, ataug jebkura juka, lai cik veca vai jauna tā būtu.

Sausumu mīlošais augs necieš slapjumu saknēs, īpaši, ja atrodas vēsās telpās. Labāk augu apliet retāk nekā par daudz.

Sausumu tas pārcietīs labi, jo ir nodrošinājies ar rezerves mitrumu un barības vielām resnajā stumbrā. Istabas temperatūrā augošai ziloņkāju jukai pietiks, ja to aplies reizi nedēļā.

Mēslot ziloņkāju juku var ar kādu komplekso mēslojumu, kurā nav pārāk daudz slāpekļa. Labs ir kristalons NPK 18-18-18, no pavasara līdz rudenim, kad saules daudz, to var dot reizi nedēļā, bet ziemā, kad gaismas maz, – reizi mēnesī, lai augs nestīdzētu.

Ja ziloņkāju jukai ir daudz dzinumu, tātad arī lapu, bet tās pašas izkārtojas tā, lai saņemtu pietiekami daudz gaismas savai eksistencei. Dzīvās lapas nevajag noņemt, jo tās no dabas blīvi sedz auga stumbru un zarus. No stumbra apakšas noņem tikai nokaltušās vai dzeltēt sākušās.

Ja vēlas iespaidīgu, vairākus metrus augstu ziloņkāju juku ar daudzām galotnēm, tad ik pēc diviem trim gadiem pārstāda arvien lielākā un lielākā podā. Ja grib nelielu augu, pārstāda tādā pašā podā, kādā tas audzis, vai pāris centimetru lielākā, vien apgriežot saknes, lai iznāktu vieta svaigai augsnei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.