Zilā gaisma un mūsu āda. Cik daudz dators mūs ietekmē? 2
Kopš esam sociāli distancējušies, viedierīces un datorus lietojam vēl vairāk, līdz ar to vairāk sastopamies ar to zilās gaismas starojumu. Par to, kā pasargāt savas acis, Praktiskajā Latvietī esam jau rakstījuši. Bet vai tam ir ietekme arī uz mūsu ādu?
BENU aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko skaidro, ka zilā gaisma jeb HEV gaisma (High Energy Visible light) ietekmē cilvēka veselīgo miegu, redzi un veicina ādas novecošanu. Zilie stari ir visīsākie un vislabāk izklīst.
Tie paātrina oksidācijas procesus, noārdot ādas aizsargbarjeru, tādējādi samazinās ādas tonuss un sāk veidoties grumbas.
Ādas aizsardzībai aptiekās ir pieejami sejas krēmi, kas pasargā ādu no zilajiem stariem. Šiem līdzekļiem ir pievienots gan termālais ūdens ādas stiprināšanai, gan antioksidanti cīņai ar oksidācijas procesiem, kā arī hialuronskābe ādas mitrināšanai.
Domājot par ādas skaistumu un veselību, nevajadzētu aizmirst par uztura bagātinātājiem, kuru sastāvā ir antioksidanti: C, E un A vitamīns, vīnogu kauliņu ekstrakts, resveratrols.
Ļoti svarīgi no HEV gaismas pasargāt acis, jo šī zilā gaisma izraisa nogurušo acu efektu, tāpēc var lietot speciālas aizsargbrilles un uztura bagātinātājus ar luteīnu (tie palīdzēs samazināt arī sausās acs sindromu: acu iekaisumu un apsārtumu, graušanas sajūtu, smilšu vai svešķermeņa sajūtu acīs, asarošanu, kas īpaši izteikta vējainā, aukstā laikā).