Foto – Aija Geida

Saldskābas un sulīgas 1

Lielražotāji augļus vai ogas sukādēm lielākoties sasaldē. Tādējādi tiek pārplēstas augļu šūnas, tajos var labi iesūkties cukurs un sukādes ir sulīgas, cukurainākas. Turklāt sasaldēšana notiek nevis -18 °C (saldētavās lielākoties ir šāda temperatūra), bet gan aptuveni -10 °C. Saldējot -18 °C temperatūrā, produkts nav tik kvalitatīvs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Vispirms sagatavo augļus, serdei apkārt nogriežot gana biezus (līdz pat 0,5 cm) gabaliņus. Pārkaisa ar cukuru un ļauj diennakti nostāvēties. Tad nokāš, liek maisiņā vai atbilstīgā traukā un novieto saldētavā. Kad no saldētavas izņemtie gabaliņi ir atkusuši, uzkaisa nedaudz cukura, uzlej nokāsto sīrupu un notur divas diennaktis aptuveni +18…+20 °C siltā telpā. Liek žāvēties +50 °C un augstākā temperatūrā, jo šīm cidonijām ir pavisam cita struktūra. Var iegūt maigas, sulīgas, saldskābas sukādes, kādas nopērkamas veikalos un tirdziņos, tikai izmaksas ir 2–3 reizes mazākas.

Ļoti mīkstas, mazliet karamelizētas

Vispirms sagatavo cidonijas, serdei apkārt nogriežot biezus gabaliņus vai tradicionāli griežot pabiezas (0,6–0,8 cm) šķēlītes. Diennakti mērcē cukurā. Nolej sīrupu, atstājot tik daudz, lai tas pārklāj cidoniju gabaliņus. Liek katlā un vāra uz lēnas uguns. Rūpīgi jāvēro augļu krāsas maiņa – kad cidonijas kļūst mazliet brūnas, caurspīdīgas un mīkstas, jāpārtrauc vārīt. Ja neuzmana, cidonijas izšķīst biezenī – tad var pievienot ābolus un gatavot marmelādi. Vāra vidēji 5–10 minūtes atkarībā no tā, vai sagrieztas puszaļas vai pavisam gatavas cidonijas, vai augļi bijuši mazi un cieti vai lieli un sulīgi. Cidonijas nokāš un žāvē +50 °C. Vēlāk temperatūru samazina līdz +40…+35 °C. Iegūst viegli karamelizētas, ļoti mīkstas un gardas sukādes, ko var pievienot kēksiem vai saldajām bumbām, desām. Ja mājās ir bērni, kārums tiek zibenīgi apēsts.

CITI ŠOBRĪD LASA
Uzturvērtības ziņā šī metode, iespējams, ir vissliktākā, jo augļi gana ilgi jāvāra, taču pēc vārīšanas iegūst biezu, karamelizētu sīrupu, kas, pārliets ribiņām vai citiem cepešiem, rada kraukšķīgu, gardu garoziņu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.