Foto – Aija Geida

Kā tikt pie sukādēm 1

Cilvēkiem ir dažāda gaume – viens vēlas plānas un kraukšķīgas sukādes, citam patīk mīkstas un biezas, lai var just saldskābo garšu un spēcīgo aromātu, vēl kādam gribas vairāk karamelizētas, mīkstas. Katrs var izvēlēties savām garšas kārpiņām atbilstīgāko!

Reklāma
Reklāma

Kraukšķīgas un plānas

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Klasiskais paņēmiens – cidonijas sagriež plānās šķēlītēs, 20–24 stundas mērcē cukurā (kilogramam iztīrītu cidoniju vajag kilogramu cukura), nokāš un liek kaltēties. Ja ir elektriskais augļu žāvētājs, var noregulēt +40 °C temperatūru un sukādes vienmērīgi izžūst aptuveni 12 stundās. Žāvēšanas laiks atkarīgs no šķēlīšu un uzbērtā slāņa biezuma žāvētājā un augļu sulīguma. Var kaltēt uz radiatoriem, plīts virsmas vai cepeškrāsnī (noregulē +50 °C temperatūru, durtiņas atstāj mazliet pavērtas un žāvē 4–5 stundas). Tā kā šķēlītes parasti ir plāni sagrieztas, sukādes var izžāvēt gandrīz jebkur un iegūt kraukšķīgus, saldskābus gabaliņus, kas vecākiem cilvēkiem tomēr var šķist pārāk cieti.

Vidēji cietas un biezas

Ja cidonijas apstrādā, serdei apkārt nogriežot augļa mīkstumu, gabaliņi ir gana biezi un tie cukurā jāpatur ilgāk – vismaz 36 stundas. Arī temperatūrai jābūt +20 °C. Ja būs pārāk silta istaba, sīrups var sākt rūgt. Žāvēšana ilgst diennakti un ilgāk, turklāt ļoti jāuzmana temperatūra – sākumā to noregulē augstāku, lai sukādes apžūst, bet pēc tam samazina līdz +40..+35 °C. Ja visu laiku uztur augstu temperatūru (piemēram, +50 °C), sukādes būs cietas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.