Krievijas diktators Vladimirs Putins vizītē  tiekas ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, 19.06.2024.
Krievijas diktators Vladimirs Putins vizītē tiekas ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, 19.06.2024.
Foto: AP/SCANPIX

Ziemeļkorejas karaspēks tuvojas frontei, taču nosūtīti paši nepieredzējušākie militāristi… Viņiem jāveic konkrēts uzdevums 0

Publiskajā telpā nonākusi informācija, ka uz fronti nosūtīti Ziemeļkorejas karavīri, taču viņi nebūt nav labākie, kādi valstī šobrīd pieejami. Nosūtīti vien jaunie un nepieredzējušie, lai viņi pavērtu ceļu jau profesionālākiem spēkiem, vēsta “The Wall Street Journal”.
Saskaņā ar nopludinātajiem video un izlūkošanas informāciju nosūtītie, visticamāk, ir jauni vīrieši vecumā līdz 20 gadiem, kuri atrodas militārā dienesta sākuma stadijā. Militārie eksperti atzīmē, ka karavīri izskatās fiziski vāji un daudzi arī augumā īsi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Kas vislabāk garšo katrai horoskopa zīmei? Pārbaudi, vai astrologiem taisnība!
Eksperti ir nosaukuši 9 automašīnas, no kurām vajadzētu izvairīties pensionāriem
Veselam
Kas notiek ar ķermeni, regulāri ēdot skābētus kāpostus. 5 iemesli neatteikties
Lasīt citas ziņas

Visticamāk, šie karavīri iepriekš nav pametuši Ziemeļkoreju, un viņi izmanto novecojušus ieročus.

“Viņi ir tikai lielgabalu gaļas algotņi,” sacīja Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Kims Jonhjuns.

CITI ŠOBRĪD LASA

ASV, Dienvidkoreja un Ukraina lēš, ka šomēnes Krievijā ieradušies aptuveni 3000 Ziemeļkorejas karavīru. Viņi tika pamanīti Krievijas poligonos, un daži jau ir parādījušies Kurskas apgabalā. Kā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis, pirmās vienības kaujas laukā var palaistas jau šodien.

Pagaidām nav skaidrs, kāda loma būs ziemeļkorejiešiem. Taču var nojaust – pat ja viņi nepiedalīsies reālajās kaujās, viņi gūst pieredzi, apgūs bezpilota lidaparātu funkcijas un iepazīst militāros apstākļus. Tomēr, ja viņi tiks iesaistīti karadarbībā, tas ievērojami saasinās vairāk nekā divarpus gadus ilgušo karu, atzīmē ASV un NATO partneri.

Ziemeļkorejas militāristu izvietošana Kurskas reģionā var būt mēģinājums attēlot viņus kā aizsardzības spēkus, sacīja Londonas pētnieks Samuels Krenijs-Evans.

Putins piektdien sacīja, ka lēmumu par Ziemeļkorejas spēku iesaistīšanu pieņēmusi Krievija. Tajā pašā dienā Ziemeļkorejas Ārlietu ministrija norādīja, ka karaspēka izvietošana, ja tā notiks, būtu saskaņā ar starptautiskajām tiesībām.

Kims Čenuns, kuram ir gandrīz absolūta vara slēgtajā Ziemeļkorejā, maz uztraucas par politiskajiem riskiem, kas saistīti ar viņa karavīru bojāeju kaujās. Dienvidkorejas izlūkdienesti apgalvo, ka militārpersonu ģimenes ir izolētas un pārvietotas, lai ierobežotu informācijas izplatīšanos.

Līdz decembra beigām Ziemeļkoreja uz Krieviju var nosūtīt 10 000 karavīru. Kims savu armiju bieži sauc par “spēcīgāko pasaulē”. Tomēr Ziemeļkoreja nav iesaistījusies lielos konfliktos kopš 1950.-1953.gada Korejas kara.

Militārie eksperti lēš, ka aptuveni trešā daļa no 26 miljoniem Ziemeļkorejas iedzīvotāju ir militāristi vai rezervisti. Vīriešiem ir jādienē 8-10 gadi, bet sievietēm – 5. Ziemeļkorejas valsts mediji nesen ziņoja, ka dienestā pieteikušies aptuveni 1,4 miljoni jauniešu.
Krievija jau iepriekš ir izmantojusi ārvalstu algotņus, taču Ziemeļkorejas kontingents ir lielākais un pirmais oficiāli nosūtītais. Bijušie Ziemeļkorejas karavīri stāsta, ka armija, pat elites vienības, cieš no hroniska pārtikas trūkuma un korupcijas. Pēc Seulas izlūkdienesta datiem, uz Krieviju braucošie karavīri tika apgādāti ar viltotiem dokumentiem un krievu formas tērpiem.

Reklāma
Reklāma

Ja ziemeļkorejieši cīnīsies, viņiem būs jāpārvar valodas barjeras un kopīgu treniņu trūkums ar krieviem. Pastāv arī risks, ka karavīru atgriešanās no Krievijas mājās novedīs pie jaunas informācijas par pasauli ienākšanas slēgtajā valstī.

“Tomēr Krievijai, kurai ir mazs kaujas personāls, Ziemeļkorejas karaspēks varētu kļūt par noderīgu atbalstu,” sacīja Korejas Aizsardzības analīžu institūta Seulā eksperts Čuns Kjunju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.