Foto – REUTERS/LETA

Ziemeļkorejas galvenajā kodolobjektā konstatēta aktivitāte 0

Ziemeļkorejas galvenajā kodolobjektā konstatēta aktivitāte, kas, iespējams, ir radioaktīvo materiālu pārstrādāšana kodoldegvielā, trešdien paziņojis Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centrs (CSIS).

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Pazīmes, kas, iespējams, liecina par radioaktīvo materiālu pārstrādāšanu, konstatētas pagājušajā nedēļā un seko neveiksmīgajam ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna samitam Hanojā.

Pēc šīs tikšanās, kas notika februārī, Ziemeļkoreja paziņoja, ka apsver savas iespējas turpmākajai diplomātijai ar ASV. Kims pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka ir atvērts sarunām ar Trampu, ja Vašingtonas attieksme būs atbilstoša.

CITI ŠOBRĪD LASA

CSIS ziņoja, ka Jonbjonas objekta satelīta attēlos, kas uzņemti 12.aprīlī, redzami pieci vagoni netālu no urāna bagātināšanas rūpnīcas un laboratorijas.

CSIS norādīja, ka agrāk šie specializētie vagoni tikuši saistīti ar radioaktīvo materiālu pārvietošanu vai to pārstrādāšanu, un varētu būt, ka tāda ir arī pašreizējā situācija.

Jonbjonā atrodas pirmais kodolreaktors, kas tika uzbūvēts Ziemeļkorejā, un tas ir vienīgais zināmais šīs valsts plutonija avots. Jonbjonā tiek bagātināts arī urāns, taču tiek uzskatīts, ka tā nav vienīgā šāda rūpnīca Ziemeļkorejā.

Tramps un Kims pirmo reizi tikās Singapūrā pagājušā gada 12.jūnijā, kad parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmās “strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā”, taču šajā jomā nekāds progress tā arī nav panākts.

Otrā samita neveiksme raisījusi bažas par visa procesa nākotni.

Ziemeļkoreja pagājušā gadā diplomātiskā procesa laikā apturēja kodolizmēģinājumus un raķešu izmēģinājumus, taču Starptautiskās Atomenerģijas aģentūra (IAEA) uzskata, ka Jonbjonā kopš februāra beigām atkal vērojama aktivitāte.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.