Ziemeļkorejas devums Krievijai – miljardiem vērti ieroči; tās karavīri jau ir Kurskā, frontē 0
Ziemeļkorejas ieroču piegādes Krievijai mērāmas miljardos dolāru, pirmdien paziņojis Frīdriha Naumana fonds (FNF). Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma Ukrainā 2022.gada februārī Ziemeļkoreja nodevusi Maskavai ieročus par 1,7 līdz 5,5 miljardiem ASV dolāru, lēš vācu domnīca.
Phenjanas ienākumi no militārās sadarbības ar Krieviju varētu pieaugt vēl par vairākiem simtiem miljoniem dolāru, ja karā pret Ukrainu tiktu iesaistīti arī Ziemeļkorejas karavīri, teikts FNF ziņojumā.
Krievijai piegādātā Ziemeļkorejas bruņojuma apjomus precīzi noteikt nav iespējams, jo Phenjanas varasiestādes nepublicē datus par ieroču eksportu.
Dienvidkorejas izlūkdienesti savās atskaitēs cita starpā balstās un satelītuzņēmumiem, kas iegūti, izsekojot Ziemeļkorejas ražojumu transportēšanu par jūru.
Saskaņā ar šo informāciju Ziemeļkoreja Krievijai galvenokārt piegādā artilērijas šāviņus un tuvas darbības rādiusa raķetes.
Rite apstiprina Ziemeļkorejas karavīru iesaistīšanu karā pret Ukrainu
NATO ģenerālsekretārs Marks Rite pirmdien nosodīja Ziemeļkorejas karavīru iesaistīšanu Maskavas uzsāktajā karā pret Ukrainu, norādot, ka tā ir bīstama kara paplašināšana, kas liecina par Krievijas diktatora pieaugošo izmisumu.
Pēc tikšanās ar Dienvidkorejas izlūkdienestu pārstāvjiem Rite paziņoja, ka var apstiprināt ziemeļkorejiešu vienību nosūtīšanu uz Krievijas Kurskas apgabalu.
Ukrainas armija kopš augusta iegājusi Kurskas apgabalā, kur kontrolē vairākus simtus kvadrātkilometru Krievijas teritorijas.
“Arvien ciešākā militārā sadarbība starp Krieviju un Ziemeļkoreju ir draudi gan Indijas Klusā okeāna [reģiona], gan eiroatlantiskajai drošībai,” norādīja alianses ģenerālsekretārs.
Rite arī pavēstīja, ka Krievija kopš atkārtotā iebrukuma sākuma Ukrainā 2022.gada februārī zaudējusi vairāk nekā 600 000 kritušo un ievainoto un Kremlis vairs nespēj turpināt karadarbību bez ārvalstu palīdzības.