Anti-Rietumu komunistu un teokrātu alianse 0
“Teherānai un Phenjanai ir ilgstošas attiecības, kas daudzējādā ziņā ir paradoksālas, jo viens ir teokrātisks islāma režīms, bet otrs ir komunistisks personības kults,” sacīja Daniels Pinkstons, Trojas universitātes Seulas universitātes pilsētiņas starptautisko attiecību profesors. .
“Bet, lai gan tie ir ļoti atšķirīgi, tiem ir arī dažas līdzības. Tie abi ir autoritāri režīmi, kas ir neiecietīgi pret citiem un kuriem ir dziļas pretenzijas pret ASV un Rietumiem kopumā,” viņš sacīja DW. Irānas līderi bieži dēvē ASV par “Lielo sātanu”, viņš norādīja, savukārt Phenjanas propaganda koncentrējas uz “ASV imperiālismu”.
Ziemeļkoreja koncentrējas uz tuvākajiem sabiedrotajiem
Kamēr Ziemeļkoreja ir centusies padziļināt attiecības ar Irānu un tādām valstīm kā Krievija, Ķīna, Sīrija un Baltkrievija, Phenjana ir slēgusi savas vēstniecības citur. Pagājušajā gadā tā slēdza diplomātiskās pārstāvniecības Spānijā, Angolā, Ugandā, Honkongā un Nepālā.
Daži uzskata, ka tas ir saistīts ar to, ka Phenjana vienkārši cīnās, lai atļautos diplomātisko priekšposteņu darbību, taču analītiķi ir arī norādījuši, ka Ziemeļkorejas vadība samazina risku, ka tās diplomāti, atrodoties ārzemēs, pārtrauks sadarbību.
Tā vietā šķiet, ka Phenjana koncentrējas uz sabiedrotajiem, kas to atbalstīs ekonomiski un militāri.