Cilvēki skatās televīzijas reportāžu Seulā, Dienvidkorejā, 2022. gada 6. oktobrī.
Cilvēki skatās televīzijas reportāžu Seulā, Dienvidkorejā, 2022. gada 6. oktobrī.
Foto: EPA/YONHAP

Ziemeļkoreja izšāvusi divas ballistiskās raķetes; divu nedēļu laikā jau sešas 9

Ziemeļkoreja ceturtdien palaidusi divas ballistiskās raķetes, pēdējā laika raķešu izmēģinājumus pamatojot kā nepieciešamus pretpasākumus ASV un Dienvidkorejas kopīgām militārajām mācībām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Dienvidkorejas armija ceturtdien paziņoja, ka no Phenjanas Samsokas rajona uz Japāņu jūras austrumiem palaistas divas tuvas darbības rādiusa ballistiskās raķetes.

Pirmā raķete nolidojusi 350 kilometrus apmēram 80 kilometru maksimālajā augstumā, bet otra nolidojusi 800 kilometrus 60 kilometru augstumā, liecina Dienvidkorejas armijas analīze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dienvidkorejas armija norādīja, ka tā varētu būt pirmā reize, kad Ziemeļkorejas raķetes palaistas no Samsokas.

Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājumu apstiprināja arī Japāna.

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome sasauca sanāksmi par Ziemeļkorejas otrdien izšauto vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti, kas pārlidoja Japānas teritoriju un iekrita Klusajā okeānā. Ziemeļkorejas izšauta raķete iepriekšējo reizi bija pārlidojusi Japānu 2017.gadā.

Ziemeļkoreja vainoja Vašingtonu par “militārā saspīlējuma Korejas pussalā saasināšanu”. ASV sasauktajā ANO Drošības padomes ārkārtas sēdē šādu pozīciju atbalstīja arī Ķīna.

Kā paziņoja Ziemeļkorejas Ārlietu ministrija, sešu raķešu palaišana nepilnu divu nedēļu laikā ir “tikai Korejas Tautas armijas pretpasākums Dienvidkorejas – ASV kopīgām mācībām”.

Pēdējo nedēļu laikā Dienvidkoreja, Japāna un Vašingtona ir pastiprinājušas kopīgās mācības, arī veicot plaša mēroga jūras spēku manevrus un pretzemūdeņu mācības.

ASV otro reizi mēneša laikā uz austrumiem no Dienvidkorejas dislocēs lidmašīnu bāzeskuģi “Ronald Reagan”, trešdien paziņoja Dienvidkoreja.

Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA citēja Ārlietu ministrijas paziņojumu, sakot, ka tas “nopietni apdraud situācijas stabilitāti Korejas pussalā”.

Reklāma
Reklāma

ASV mudina ANO Drošības padomi pastiprināt Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas. Maijā tādam ierosinājumam veto uzlika Krievija un Ķīna.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns jūlijā paziņoja, ka viņa valsts ir “gatava mobilizēt” savas kodolspējas jebkurā karā pret ASV un Dienvidkoreju. Viņš atkārtoja, ka Phenjana nekad neatteiksies no kodolieročiem, kas tai vajadzīgi, lai pretotos karadarbībai no Vašingtonas puses.

Ziemeļkoreja šogad ir veikusi rekordlielu skaitu ieroču izmēģinājumu un pieņēmusi likumu, kas ļauj tai īstenot preventīvu kodoltriecienu. Phenjana izmanto domstarpības ANO Drošības padomē, kas padziļinājās saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

ASV un Dienvidkoreja prognozē, ka Ziemeļkoreja šogad plāno vēl vienu kodolizmēģinājumu, kas varētu notikt pēc 16.oktobrī gaidāmā Ķīnas Komunistiskās partijas kongresa .

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.