Ziemeļkoreja izšauj trīs ballistiskās raķetes. Dienvidkorejā un Japānā izplata brīdinājumu iedzīvotājiem 8
Ziemeļkoreja ceturtdien izšāva trīs ballistiskās raķetes, no kurām viena pamudināja Dienvidkoreju un Japānu brīdināt savus iedzīvotājus meklēt patvērumu, paziņoja Dienvidkorejas armija.
Seulas armija paziņoja, ka ir konstatējusi vienu tāla darbības rādiusa ballistisko raķeti, kas izšauta uz Japāņu jūru no Phenjanas Sunanas rajona. Drīz pēc tam tā konstatēja divas tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes, kas izšautas no Pjonannamdo provinces Kečonas pilsētas.
Starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājums, pēc visa spriežot, bija neveiksmīgs, pavēstīja Dienvidkorejas armija.
Neveiksmīga bijusi “atdalīšanās otrā fāze”, norādīja apvienotā štābu priekšnieku komiteja.
Raķešu izšaušanas dēļ Dienvidkoreja un ASV patlaban notiekošo gaisa spēku manevru vērienu paplašinājušas, norādot uz Phenjanas provokācijām.
Vašingtona starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu nosodījusi, neraugoties uz to, ka tas, kā noprotams, bijis neveiksmīgs.
“Līdz ar šo rīcību tiek akcentēta nepieciešamība visām valstīm pilnībā iemiesot ar Korejas Tautas Demokrātisko Republiku saistītās ANO Drošības padomes rezolūcijas,” sacīja ASV Valsts departamenta preses sekretārs Neds Praiss.
Ziemeļkoreja trešdien bija izšāvusi vismaz 23 dažādas raķetes, no kurām viena nokrita Dienvidkorejas teritoriālo ūdeņu tuvumā.
Vietējie mediji ziņoja, ka Dienvidkorejai piederošajā Ulleundo salā ceturtdien atskanēja gaisa trauksmes sirēnas, aicinot iedzīvotājus meklēt patvērumu pretbumbu bunkuros.
Japānas valdība ceturtdien vērsās ar īpašu brīdinājumu pie savu ziemeļu reģionu iedzīvotājiem, aicinot viņus palikt telpās vai meklēt patvērumu.
Tokija sākotnēji bija paziņojusi, ka raķete pārlidojusi Japānu, bet aizsardzības ministrs Jasukadzu Hamada vēlāk pavēstīja, ka “raķete nešķērsoja Japānas arhipelāgu, bet pazuda virs Japāņu jūras”.
ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai izmēģināt ballistiskās raķetes, no kurām dažas var būt piemērotas kodolgalviņas transportēšanai.
Situācija Korejas pussalā pašlaik ir ļoti saspīlēta. Ziemeļkoreja pēdējās nedēļās ir veikusi vairākus raķešu izmēģinājumus un paziņojusi, ka to nolūks ir simulēt Dienvidkorejas lidlauku apšaudīšanu ar taktiskajiem kodolieročiem.
Vašingtona un Seula bažījas, ka šiem raķešu izmēģinājumiem varētu sekot kodolizmēģinājums, kas būtu Phenjanas septītais.