Palīgs ziemas spelgonī – boilers. Kas jāņem vērā pirms tā iegādes? 0
Boileri dažādi – barojas pat no saules un gaisa
Strauji tuvojas tas biedējošais brīdis, kuru gaida vien retais, – aukstuma iestāšanās. Mazāk baidoties par ziemas spelgoni, vairāk – komunālo pakalpojumu izmaksu neizbēgamo celšanos. Viena no elektroierīcēm, kas atbild par īpaši lielu elektroenerģijas patēriņu, ir ūdens sildītāji – boileri. Protams, ja dzīvoklis vai māja ar tādu aprīkota. Bieži vien, aplūkojot vien cenu, cilvēki iekrīt lētākās, bet ne labākās ierīces tīklos. Pēc kādiem kritērijiem boileri jāvērtē un jāizvēlas, lai makā tomēr kāds grasītis paliktu vairāk?
Šoreiz vairāk par klasiskajiem boileriem, kurus darbina elektroenerģija. Parasti tie iedalās horizontālajos un vertikālajos – kāda nu kuram ir nepieciešamība un iespēja palielo aparātu novietot, bet būtībā tie ir identiski, kā arī kombinētais boilers, ko var pieslēgt pie apkures sistēmas.
Citi brālēni – par ūdens sildītāju uzskatāms arī caurplūdes ūdens sildītājs, iegādājams arī gāzes ūdens sildītājs, malkas ūdens sildītājs un ir pat iespējams ierīkot solāro ūdens apsildi, kurā ūdeni sasilda saule. Visbeidzot ir arī tāda ierīce kā termodinamiskais boilers, kas ir ekoloģisks un ūdens sildīšanai izmanto gaisu. Tomēr pēdējie divi ir gan reti sastopami, gan varen dārgi, pārsniedzot pat 2000 eiro. Ilgtermiņā, protams, atmaksājas, bet sākuma investīcijas ir lielas. Piemēram, vācu “De Dietrich Kaliko TWH 300 EH” termodinamiskais boilers maksā vairāk nekā trīsarpus tūkstošus. Unikālais boilerā ir tā spēja izmantot āra gaisu, lai iegūtu tīru un atjaunojamu enerģiju – tieši “Kaliko” patērē 1 kWh enerģijas, bet iegūst 3,7 kWh. Tātad līdz pat 70% karstā ūdens sagatavošanas neko nemaksā.