Ziemas mājas kukaiņiem 0
Visu novākt, nogrābt un nopļaut – tā gluži kā pēc nospēlētas vasaras lugas bieži tiek nokopti dārzi. Taču, kur lai ziemā paliek īstie dārza pamatiedzīvotāji – kukaiņi, ķirzakas, eži un citas sīkās radības?
Atvēl podiņus
Tukšos dēstu podiņus var vienkārši glabāt šķūnītī, bet var arī sakraut dārzā krāvumu. Zem tiem atradīs pajumti, piemēram, ķirzakas. Dažos podiņos der iebāzt sūnas, sausās lapas. Lai netiek klāt mitrums, māla podiņiem var uzlikt kādu no plastmasas. Galvenais – pēkšņi ziemas vidū nesākt revidēt un pārcilāt savu mantu. Turklāt šādi podiņu krāvumi ir glīti un praktiski – sētiņas stabi micītēs kalpos ilgāk. Zem poda kopā ar virszemes radībām labi ziemos salstīgas ziemcietes.
Gatavo namiņu
Modes lieta ir kukaiņu namiņi, kuru pildījumam var atvēlēt to, kas nokoptajā dārzā palicis lieks, – podiņus, zariņus, pagales, cauruļu galus u. c. Kukaiņu patvērumu novieto civilizācijas neskartākā dārza stūrītī. Klajā laukumā, gluda mauriņa vidū pieprasījums pēc dzīvokļiem nebūs liels. Taču šādas būves ir arī dekoratīvs elements un visiem kaimiņiem būs skaidrs, ka šajā mājā mīl dabu. Rudenī gatavots namiņš kukaiņiem pavasarī patiks labāk nekā svaigs darinājums.
Saudzē pļaviņu
Vislabākais patvērums dārza radībām ir savvaļā atstāts stūrītis. Pavasarī labi var pārliecināties, kāda rosība valda tieši šajā pļavas cekuliņā. Vēja nolauztos zarus ieteicams kraut kaudzē, taču nededzināt, jo kaut kur taču jāziemo arī ezim. Ziemā tur tveras arī putni. Kaudzi likvidē un vecās kūlas saliņu nopļauj tad, kad daba un radības būs atmodušās.
Atbalsta