Kuri zilie ziedi piemēroti griešanai 0
“Man puķu pušķos vienmēr pietrūkst zilās krāsas. Iesakiet, lūdzu, augus, kas zied ziliem ziediem un der griešanai. Pastāstiet arī par šo augu audzēšanas īpatnībām! ” Solvita G. Ādažos
Gandrīz visus augus var izmantot pušķiem. Ziedus griež agri no rīta vai vēlu vakarā un noliek vēsā vietā traukos ar ūdeni. Labi atdzērušies, tie ir pietiekami izturīgi un tik ātri nenovīst. Tabulā apkopotie augi arī neprasa daudz pūļu kopšanā. Protams, šo sarakstu varētu papildināt ar hiacintēm, zilsniedzītēm un vēl citām pavasarī ziedošām sīpolpuķēm, augu kompozīcijās var noderēt arī amsonijas, brunneras, veronikas un citas zili ziedošas ziemcietes.
Amsonijas ir 50–60 cm augsti lakstaugi ar stāviem stublājiem un ziliem zvaigžņveida ziediņiem, kas sakopoti čemuros stublāju galos. Sāk ziedēt maija beigās un turpina līdz jūnija otrajai pusei. Šīs daudzgadīgās ziemcietes labi pacieš sausumu, audzējamas parastā dārza augsnē saulainā vai nedaudz noēnotā vietā. Pavairo ar sēklām un ceru dalīšanu. Griežot ziedus, jāuzmanās no kātu lipīgās sulas.
Brunneras zied pavasarī arī ziliem ziediņiem, kas atgādina neaizmirstules. Ir arī šķirnes ar raibām un sudrabotām lapām. Šiem daudzgadīgajiem, ziemcietīgajiem lakstaugiem patīk augt noēnotā vietā (pusēnā vai ēnā) parastā dārza augsnē, kur pietiek mitruma. Sasniedz 50 cm augstumu. Pavairo ar dalīšanu.
Veronikas ir ziemcietīgi, 30–50 cm augsti lakstaugi ar stāviem stublājiem. To galos veidojas zilu ziedu vārpas. Zied vasarā. Pavasara stādu gadatirgos parasti var nopirkt dažādu šķirņu veroniku stādus. Stāda labā dārza augsnē saulē vai pusēnā. Pavairo, dalot ceru.