Ziedošs mežvītenis podā. Profesionāļa padomi kopšanā 0
Kā audzēt mežvīteņus podos? RŪTA ĶEKAVAS NOVADĀ
Mežvīteņu kolekcionārs Aivars Irbe iesaka audzēšanai podos izmantot Clematis viticella grupas mežvīteņus, kas zied uz jaunajiem dzinumiem (nav ieteicams izmantot lielziedu mežvīteņus, kas zied uz iepriekšējā gada dzinumiem, jo, ja tie nosalst, augi dzen jaunus dzinumus, taču ziedēšana izpaliek). Mežvīteņus stāda 10–20 litru podos, kas piepildīti ar auglīgu dārza zemi. Der arī bagātināts kūdras substrāts, kam piejaukta kompostzeme. Podos mežvīteņus bez pārstādīšanas audzē 2–3 gadus.
Lai bagātīgāk ziedētu, tos katru pavasari piebaro, apkārt augam uzberot nepilnu sauju minerālmēslu. Vasarā mežvīteņus atkārtoti mēslo, izšķīdinot pilnmēslojumu ūdenī. Augi regulāri jālaista, nepieļaujot augsnes izžūšanu. Vislabāk laistīt lielām ūdens devām, cenšoties nesamitrināt lapas. Audzējot mežvīteņus podos, tiem jānodrošina izturīgs balsts. Var izmantot veikalos nopērkamos Ķīnas ražojuma apaļos, zaļi krāsotos režģus vai arī izgatavot koka režģus pašu spēkiem. Katru rudeni augi jāapgriež līdz zemei (pavasarī tie no sakņu kakla dzīs jaunos dzinumus).
Pirms ziemas augus pārvieto vēsā pagrabā. Ja tādu iespēju nav, trauku tur dārzā, nosedzot ar skujkoku zariem, lai neizsalst sakņu sistēma. Cits variants – rudenī podu pārnes siltumnīcā, kur to noliek guļus, pārsedz ar plēvi un koku lapām, lai pasargātu no izsalšanas.