Foto: pexels.com

Ziedo svētkiem sociālo centru apmeklētājiem 0

Organizācija Pestīšanas armija nedēļu pirms Ziemassvētkiem vāks ziedojumus īpašā akcijā “Ziemassvētku katliņš”, aicinot līdzcilvēkus dot savu artavu, lai sociālo centru apmkelētājiem sagādātu svētku pusdienas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Laikā no 18. līdz 22. decembrim Pestīšanas armijas brīvprātīgie stāvēs ap īpašu sarkanu katliņu pie trīs tirdzniecības centriem Rīgā (pie RIMI t/c Spice, Valdemārs un Pulkveža Brieža ielā), kā arī Bauskā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī, aicinot atbalstīt un iepriecināt līdzcilvēkus, kuriem palīdzība un uzmundrinājums vajadzīgs visvairāk.

Visā pasaulē Ziemassvētku katliņš ir sena tradīcija, kas aizsākās tālajā 1891. gadā ASV, kad Pestīšanas armijas mācītājs Džozefs Makfijs apņēmās sagādāt svētku maltīti trūkumcietējiem. Domājot, kur rast līdzekļus, viņš atminējās lielu metāla katlu, kas bija novietots kādā ostā, lai jūrnieki, nokāpjot no pietauvotajiem kuģiem, varētu iemest pa monētai nabadzīgajiem. Makfijs nolika līdzīgu katlu Oklendas prāmju ostā Kalifornijā ar uzrakstu “Lai katliņš vārās” un drīz vien savāca pietiekami daudz līdzekļu svētku pusdienām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šodien katliņš ieguvis atpazīstamu izskatu – tas vienmēr ir sarkanā krāsā un ir novietots uz trīskāju statīva. Arī Latvijā tāpat kā citviet pasaulē Pestīšanas armijas cilvēki par savāktajiem ziedojumiem sniedz iespēju draudzes centros apsēsties pie svētku galda un saņemt siltas pusdienas.

Pestīšanas armijas sociālā darba vadītāja Inese Krastiņa atzīmē: “Ikdienā redzu, ka Latvijā joprojām ir milzum daudz cilvēku, kuriem nepieciešama palīdzība, atbalsts, pārtika, pirmās nepieciešamības preces, dzīvesvieta, saruna, uzmundrinājums. Sociālā darba jomā Latvijā tiek daudz darīts, tomēr organizācijas pēdējo 28 gadu laikā Latvijā gūtā pieredze rāda, ka pamatproblēmas nemainās – sociālā darba mērķauditorija joprojām ir bērni no nelabvēlīgām ģimenēm, kā arī tie, kuriem nepieciešama sociālā rehabilitācija, piemēram, apcietinājumu izcietušie, no dažādām atkarībām sirgstošie, mazturīgie pensionāri, cilvēki, kuriem nav deklarētas dzīvesvietas, un tādejādi ir liegts saņemt pašvaldības pakalpojumus.”

Palīdzība un atbalsts ir un būs vajadzīgi, jo to cilvēku skaits, kuri pēc laika nostājas uz savām kājām, nav liels. “Mēs priecājamies par katru šādu gadījumu, par bērniem, ģimenēm, kurām izdodas, tomēr jāsaprot, ka pie mums nāk daudz mazturīgu pensionāru un arī cilvēki ar garīga rakstura problēmām, kuriem šāds atbalsts būs jānodrošina vienmēr”, saka Inese Krastiņa.

Organizācijas mājas lapā pestisanasarmija.lv var atrast informāciju par ziedošanas iespējām. Ziedot var gan apģērbu un apavus, gan palīdzēt finansiāli, veicot bankas pārskaitījumu. Mājaslapā var iepazīsties ar dažāda veida atbalsta projektiem un norādīt, kuru tieši pasākumu atbalstīt – vai tas būtu Ziemassvētku katliņam, kāda bērna dalībai vasaras nometnē, zupas virtuvei, vai pārtikas pakām.

Ar Pestīšanas armijas un ziedotāju atbalstu pērn Latvijā tika sagādātas 135 000 siltas maltītes un 3167 pārtikas pakas, kā arī nodrošināti apmeklējumi mājās, slimnīcās un cietumos. Tāpat organizācija sniedz iespējas maznodrošinātajiem izmantot dušas, saņemt apģērbu un mazgāšanās līdzekļus, iespējas bērniem uzturēties internātā un dienas centros, kā arī doties ekskursijās un piedalīties sporta aktivitātēs, vasaras un brīvlaiku nometnēs. Pestīšanas armija īsteno rehabilitācijas programmas, tās paspārnē darbojas sociālais centrs un pusceļa māja pieaugušajiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.