Diena un nakts 0


Nupat pasaulē nākušajam cilvēciņam nav nekāda priekšstata par mums pierasto diennakts ritmu, tam viņš pielāgojas ļoti lēnām. Tāpēc, kad barojat bēbīti naktī, gādājiet, lai telpā nebūtu spožas gaismas, bet degtu vien naktslampiņa, lai nebūtu asu trokšņu, rosības. Tā mazais pamazām izjutīs, ka starp dienu un nakti ir atšķirība.

Reklāma
Reklāma

Māneklītis. Par vai pret?

“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
TV24
Laiks uzzināt atbildi uz šo visiem interesējošo jautājumu! Cik vidēji pelna “Bolt Food” kurjers? 8
Lasīt citas ziņas

Ja mazais iztiek bez māneklīša, ar to uzbāzties nevajadzētu, iesaka pediatre. Ir bērni, kuri knupīti neatzīst, jo dod priekšroku… savam īkšķim. Taču ir bērni, kuriem knupītis ir uzticams pavadonis vēl tad, kad mazais jau staigā un runā. Ja vajag, ir jādod! Katrā ziņā vecākiem nevajadzētu nepiekāpīgi ievērot kādu noteiktu principu (“Manam bērnam knupīša nebūs!”) – ja bērna un pašu vecāku mieram knupītis nāk par labu, no tā nevajag atteikties. “Jebkurā ar bērna kopšanu saistītā jautājumā jācenšas izvairīties no galējībām, no kategoriskas nostājas un principiāliem uzskatiem.”

Likt vai nelikt vecāku gultā?

Nav kategoriskas nostājas pret zīdaiņa guldīšanu vecāku gultā: uzskata, ka māte zemapziņā ir pastāvīgā pusnomoda stāvoklī, tāpēc bērnu nospiest nevar. Taču, ja sieviete ir ļoti nogurusi un cieši iemieg, mazais var izvelties no vecāku gultas vai nevilšus ievirpināties segās un spilvenos. Tas var beigties bēdīgi, tāpēc jāgādā, lai apkārt zīdainim nebūtu lieku traucēkļu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.