Ja zibens 
iespēris cilvēkam. 5

Vieglākos gadījumos cilvēks var noģībt, just vājumu, reiboni, var būt nervu bojājumi, kas izpaužas kā muskuļu raustīšanās, stāsta Inga Vītola. Cilvēkam var parādīties vieglāki vai smagāki sirds ritma traucējumi un apstāties sirdsdarbība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Biežākās zibens radītās traumas ir apdegumi, iespējami arī nervu un asinsvadu bojājumi, smagos gadījumos iespējama elpošanas un sirdsdarbības apstāšanās. Šādās situācijās cietušajam pirmā palīdzība ir mākslīgā elpināšana un sirds masāža.

Pat ja cilvēkam nekādi redzami vai jūtami veselības traucējumi pēc zibens spēriena nav, vienmēr jāizsauc ātrā palīdzība, zvanot pa tālruni 113. “Jo cilvēks pats sākotnēji var nejust bojājumus veselībai, ko nodarījis zibens spēriens, piemēram, sirds ritma traucējumu pirmajā brīdī var nebūt, bet parādīties tikai pēc kāda laika,” uzsver NMP pārstāve, vienlaikus piebilstot, ka atšķirībā no citām elektrotraumām cilvēks, kuram iespēris zibens, nevar elektrību novadīt citam cilvēkam, tādēļ palīdzības sniedzējs var justies droši.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.