“Zemnieku saeima” nākamnedēļ rīkos semināru par kūtsmēslu apsaimniekošanu 0
Biedrība “Zemnieku saeima” trešdien, 23.janvārī rīkos semināru, kurā interesenti varēs gūt jaunākās atziņas par kūtsmēslu apsaimniekošanu, informē biedrībā.
Biedrībā atgādina, ka saprātīga kūtsmēslu uzglabāšana un izkliede mazina potenciālo kaitējumu dabai un Baltijas jūrai, kā arī nodrošina augus ar barības vielām, samazinot vajadzību pēc minerālmēsliem un dodot pozitīvu ekonomisko efektu.
Seminārā ar zināšanām dalīsies eksperti no Valsts augu aizsardzības dienesta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Latvijas Lauku un konsultāciju centra (LLKC) un biedrības “Zemnieku saeima”.
VAAD Agroķīmijas departamenta direktore Skaidrīte Rulle stāstīs par projekta “Kūtsmēslu standarti” (Uzlaboti kūtsmēslu standarti ilgtspējīgai barības elementu pārvaldībai un emisiju samazināšanai/”Manure Standards”) aktivitāšu pirmajiem reālajiem un sagaidāmajiem ieguvumiem. Semināra turpinājumā VAAD galvenais eksperts Lauris Leitāns informēs par kūtsmēslu paraugu testēšanas rezultātiem, aprēķiniem un salīdzinājumu ar normatīviem, kā arī izstāstīs, kā pareizi paņemt kūtsmēslu paraugus un tiks demonstrēta videofilma.
Semināra pirmo daļu noslēgs LLU profesors Aldis Kārkliņš ar prezentāciju par augu barības elementu iespējamajiem zudumiem no kūtsmēsliem.
Semināra otrajā daļā VAAD Agroķīmijas departamenta direktore stāstīs par normatīvo aktu prasībām kūtsmēslu izmantošanai un to izpildi 2018.gadā. Turpinājumā biedrības “Zemnieku saeima” eksperti Iveta Grudovska un Valters Zelčs iepazīstinās ar aktualitātēm projektos “GreenAgri” un “Baltic Slurry Acidification”.
Tāpat pasākumā LLKC direktors Kaspars Žūriņš informēs par situāciju ar organiskā mēslojuma apsaimniekošanu Latvijā, savukārt LLKC Inženiertehniskās nodaļas vadītājs Jānis Kažotnieks izvērtēs piemērotākās tehnoloģijas kūtsmēslu izkliedei.
Semināram var pieteikties līdz 21.janvārim, zvanot pa tālruni 67027044 vai rakstīt uz e-pastu – [email protected].
“Zemnieku saeimas” beidri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.