“Zemnieku saeima”: Latvijā vairāk par 300 000 eiro tiešmaksājumos saņem 20 uzņēmumi 0
Latvijā gadā vairāk par 300 tūkstošiem eiro tiešmaksājumos saņem apmēram 20 saimniecības, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.
Eiropas Savienībā ir nolemts ieviest tiešmaksājumu griestus lielajiem tiešmaksājumu saņēmējiem. “Ir nolemts, ka tā ir dalībvalstu izvēle, vai ieviest šādus griestus vai ne. Līdz ar to mums pašiem ir jāizvēlas, vai tādus ieviešam, un, ja ieviešam, tad no kādas summas,” stāstīja Dzelzkalēja.
Šobrīd paredzēts, ka tādus var ieviest, sākot no 150 tūkstošiem eiro gadā. “Griestu apjoms, par kuru Latvijā ir bijušas diskusijas, ir 300 tūkstoši eiro, taču šai summai Latvijā atbilst tikai aptuveni 20 lauksaimniecības uzņēmumi. Līdz ar to ir jautājums, ko panāksim ar griestu ieviešanu tikai 20 uzņēmumiem un vai ir prātīgi tērēt naudu smagajam administratīvajam procesam, lai ieviestu kaut ko, kas skar tikai aptuveni 20 uzņēmumus,” teica “Zemnieku saeimas” pārstāve.
Dzelzkalēja piebilda, ka naudu, ko nogrieztu lielajiem tiešmaksājumu saņēmējiem, nepārdalītu citiem.”Šādi griesti arī noteikti nebūs iemesls, lai kāds uzņēmums izlemtu vairs nepaplašināties. Ja gribam nodefinēt, ka Latvijā nedrīkst būt lielākas saimniecības par kādu noteiktu apjomu, jālieto citi instrumenti, nevis tiešmaksājumi,” uzsvēra biedrības pārstāve.