“Zemnieku saeima” izdod grāmatu par lauksaimniecības jaunāko laiku vēsturi 0
Piektdien, 9.martā Bulduru dārzkopības vidusskolā notiks biedrības “Zemnieku saeima” un rakstnieces Ilzes Būmanes grāmatas “Spēka maize” atklāšanas svētki. Vairāku gadu garumā tapusī grāmata ir par to, kā 25 gadu laikā Latvijas lauksaimnieki ir izveidojuši pasaulē konkurētspējīgu lauksaimniecības nozari un savu sabiedrisko organizāciju, kas kopš pirmsākumiem strādā, aizstāvot zemnieku intereses Latvijā un Eiropā.
Kā norāda “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre, ideja apkopot dinamisko biedrības darbu, dažādos lauksaimniecības politikas līkločus un to ietekmi uz saimniekošanu Latvijas laukos virmoja gaisā jau pāris gadus. Savukārt rakstniece Ilze Būmane, kurai vienmēr tuvi ir bijuši Latvijas lauki, izteica vēlmi mums palīdzēt. Latvijas simtgade iezīmēja mērķi – saņemties un grāmatu nogādāt līdz lasītājiem.
“Ar grāmatu vēlamies parādīt Latvijas sabiedrībai un nākamajām lauksaimnieku paaudzēm, kā, atgūstot Latvijas neatkarību, no nulles tika uzbūvēta lauksaimniecība, kura tur godā senču zināšanas un veiksmīgi tās savieno ar šodienas vismodernākajām tehnoloģijām. 25 gados esam izveidojuši pasaulē konkurēt spējīgu lauksaimniecības sektoru. Esot atvērtiem pasaulei, ātri apguvām un ieviesām citās valstīs iegūtās zināšanas, tā izvairoties no daudziem sāpīgiem kritieniem Demokrātiska sabiedrība nerodas vienā dienā. “Zemnieku saeima” ir labs piemērs tam, ka no ikgadēja pasākuma 90tajos gados var izaugt stipra un patstāvīga sabiedriska organizācija, kas apvieno aktīvākos un, man gribas teikt, atbildīgākos Latvijas zemniekus, kas saprot, ka tikai paši esam atbildīgi par savu valsti, lauksaimniecību un savām ģimenēm. Cik daudz ieguldīsim, tik arī saņemsim,” norādīja Dzelzkalēja-Burmistre.
“Zemnieku saeima” dibināta 1999.gadā. Biedrības apvieno 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Valdi veido 9 kongresā vēlēti zemnieki, kuri pārstāv visus reģionus un lauksaimniecības nozares. Biedri kopā apsaimnieko vairāk kā 500 tūkst. ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.