Rapša lauks.
Rapša lauks.
Foto – Valdis Semjonovs

Zemniekam zināšanai. Jaunumi AAl sarakstā. Herbicīdi 0

Frequent – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts, ko augi uzņem caur lapām, viengadīgo un daudzgadīgo viendīgļlapju nezāļu ierobežošanai ziemas rapšu, pupu un zirņu sējumos. Darbīgā viela: butil-fluazifops-P. 2. reģ. klase.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
“Nebūs naudas, nebūs mūsu auto!” Latvieši, atsaucoties uz sludinājumu, apmaina automašīnas ar krāpniekiem… 64
Lasīt citas ziņas

Ļoti labi ierobežo vējauzu, parasto gaiļsāri, peļastīšu lapsasti, viengadīgo aireni, kviešus kā sārņaugus, sārenes, aitu auzeni. Labāku rezultātu sasniegšanai apstrāde jāveic, kad nezāles sazēlušas un tām ir pietiekama lapu virsma preparāta uzņemšanai.

Lai ierobežotu labības sārņaugus un nezāles ziemas rapšu laukos, smidzinājums veicams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju līdz stublāja pagarināšanās sākumam (AS 12–30). Lai ierobežotu nezāles pupu un zirņu sējumos, smidzinājums jāveic, sākot ar kultūrauga pirmo lapu līdz stublāja pagarināšanās sākumam (11–30).

CITI ŠOBRĪD LASA

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1, nogaidīšanas laiks – 90 dienas (ja pupas un zirņi paredzēti svaigam patēriņam, – 45 dienas).

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm un 5 m aizsargjoslu līdz blakus laukam un lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.

Arrva – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts, ko augi uzņem caur lapām, īsmūža un daudzgadīgo divdīgļlapju nezāļu ierobežošanai graudaugos un stiebrzālēs, kā arī ganībās un zālienā. Darbīgās vielas: MCPA, fluroksipirs, klopiralīds. 2. reģ. klase.

Ļoti laba efektivitāte – 95–100% –, ierobežojot rapšus, ganu plikstiņu, zilo rudzupuķi, balto balandu, raibo akli, ķeraiņu madaru, tīruma neaizmirstulīti, maura sūreni, parasto virzu, tīruma nauduli, tīruma sinepi, tīruma usni, velnarutku grābeklīti, kosas sārto panātri, kumelītes, vējgriķus, šaurlapu ceļteku, divšķautņu asinszāli, mīkstpienes, āboliņu.

Atļauts izmantot nezāļu ierobežošanai ziemas un vasaras kviešu, ziemas tritikāles, rudzu, auzu, ziemas un vasaras miežu (ar un bez stiebrzāļu pasējas) sējumos, kā arī stiebrzāļu sēklu un lopbarības sējumos, zālienā, ganībās gan sējas gadā, gan vecākos. Smidzinājums veicams pavasarī, atjaunojoties veģetācijai, sākot ar kultūrauga cerošanas sākumu līdz attīstītas karoglapas stadijai (AS 21–39).

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1. Nogaidīšanas laiks pēc lietošanas stiebrzāļu sējumos lopbarībai un ganībās – 7 dienas.

Reklāma
Reklāma

Ievērot 10 aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm un 5 m aizsargjoslu līdz blakus laukam un lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.

Callisto 100 SC – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts īsmūža divdīgļlapju un dažu īsmūža viendīgļlapju nezāļu ierobežošanai kukurūzas sējumos. Darbīgā viela: mezotrions. 2. reģ. klase.

Ļoti laba efektivitāte, ierobežojot balto balandu, ganu plikstiņu, tīruma nauduli, sārto panātri, parasto virzu, amarantus, tīruma kumelīti, melno nakteni, tīruma atraitnīti, maura sūreni, blusu sūreni, mezglaino sūreni, veronikas. Lai nodrošinātu pietiekamu iedarbības efektu uz visām nezāļu sugām, smidzināšana jāveic agrā nezāļu attīstības fāzē.

Apsmidzināt kultūrauga sējumu, sākot ar vienas lapas attīstības stadiju līdz 8 lapu attīstības stadijai (AS 11–18). Apstākļos, kad nav iespējams veikt dalīto apstrādi, smidzinājumu ar lielāko devu veic nezāļu 3–4 lapu stadijā. Dalītā apstrādē ierobežošanu veic, kad nezāles ir 1–2 lapu stadijā. Atkārtoti apsmidzināt, sadīgstot jaunām nezālēm, pēc 8–12 dienām. Nogaidīšanas laiks – 90 dienas. Maksimālais apstrāžu skaits sezona – 1 līdz 3.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm un 20 m aizsargjoslu līdz blakus laukam un lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.