Foto no arhīva.

Zemniekam zināšanai. Jaunumi AAL reģistrā; insekticīds ‘Teppeki’ 0

Teppeki – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts izplatītāko laputu sugu ierobežošanai graudaugos, krāšņumaugu sējumos un stādījumos, kartupeļu, kāpostu un augļu koku stādījumos. Darbīgā viela: flonikamīds. 2.reģ. klase.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Apsmidzināt ziemas un vasaras kviešu, ziemas tritikāles, ziemas un vasaras miežu un auzu sējumus pavasarī/vasarā, kaitēkļiem parādoties, sākot ar kultūrauga cerošanas sākumu līdz vēlajai piengatavībai (AS 21–77).

Zirņu sējumus apsmidzināt, kaitēkļiem parādoties, sākot ar kultūrauga 6 lapu stadiju, līdz pākstis sasniegušas 10% no izmēra (AS 16–71).

CITI ŠOBRĪD LASA

Kartupeļu stādījumu apsmidzināt, kaitēkļiem parādoties, sākot ar bumbuļu briešanas sākumu līdz bumbuļu briešanas beigām (AS 40–49).

Apsmidzināt ābeļu, bumbieru, ķiršu, plūm­ju stādījumus, kaitēkļiem parādoties, sākot ar ģeneratīvo pumpuru briešanas sākumu, līdz augļi sasnieguši apmēram pusi no šķirnei raksturīgā lieluma, vai līdz augļaizmetņu attīstības sākumam (AS 51–75).

Galviņkāpostu un Briseles kāpostu stādījumu apsmidzināt, kaitēkļiem parādoties, sākot ar kultūrauga trīs lapu stadiju, līdz galviņa sasniegusi 50% no šķirnei raksturīgā lieluma (AS 13–45).

Krāšņumaugos, lai ierobežotu laputis, smidzinājums veicams, tām parādoties.

Labībām, kartupeļiem, ja laputis jau izplatījušās sējumos vai stādījumā, veic divas apstrādes, ievērojot trīs nedēļu intervālu starp apstrādēm. Ābeles un bumbieres smidzina ne vairāk kā trīs reizes sezonā ar trīs nedēļu intervālu. Plūmēm un ķiršiem var veikt divas apstrādes sezonā, ievērojot 21 dienas intervālu starp apstrādēm.

Galviņkāpostiem var veikt divas apstrādes sezonā, ievērojot 14–21 dienas intervālu starp apstrādēm, krāšņumaugiem var veikt trīs apstrādes sezonā, ievērojot 21 dienas intervālu starp apstrādēm.

Lai aizsargātu bites un citus apputeksnētājus, lietot pēc plkst.22 un pirms plkst. 5 vietās, kur ir ziedoši kultūraugi un ziedošas nezāles, kā arī vietās, kur bites aktīvi meklē barību.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.
Vairāk par AAL lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.