Zemledus makšķerēšana turpināsies vēl pāris nedēļas 0
Pavasara pusē zem ledus aktivizējas baltās zivis, it sevišķi ruduļi. Atsevišķos ezeros, kuros gar krastu ir neliels dziļums ar bagātīgu niedru apaugumu, šīs zivis saulainās dienās bariņos iznāk sildīties un meklē kādu tārpiņu, kādu kukainīti. Piemēroti ezeri ruduļu copei ir Engure, Viskālis, Jugla, Usma, Burtnieks, Kaņieris, Babīte, Durbe, Liepājas un Papes ezeri.
Jau no sākuma jāurbj vairāki caurumi, arī pašā niedru vai doņu pudura biezumā. Āliņģi atstājiet neattīrītu no ledus druskām, jo mazāk tajā iespīdēs gaisma, jo zivis jutīsies drošāk un pārliecinošāk ņems jūsu piedāvāto mānekli vai ēsmu. Urbumā der iekaisīt kādu birstošu, lēni grimstošu barību. Arī sakaltušas maizes dona noderēs, rika uzbriedīs un ik pa laikam no tās atdalīsies kāda piciņa, kura ar smaržu vai grimdama piesaistīs sarkanspuraino uzmanību.
Vislabākā ēsma, it sevišķi lielajiem ruduļiem, ir tajā pašā ūdenskrātuvē atrodamie spāru kāpuri, sāņpeldes, un vecajos niedru stiebros izlobāmi tārpiņi, tos ļoti iekāro arī dūšīgi asari. Taču šādas barības ieguves process ir darbietilpīgs, pirkstus stindzinošs un ilgs. Zivis nesmādēs arī mušu kāpurus un rubīnsārtos ķikurus, kurus arī ik pa laikam varat pakaisīt ar kociņu izveidotā āliņģa ledus putras tunelītī. Vēlams makšķeres spolīti atstāt brīvu, nepieskrūvētu, lai zivs ņemšanas un pieciršanas brīdī nepārcirstu auklu. Ruduļu kampiens ir ļoti straujš un pēkšņš, arī pati zivs sportiska un spēcīga. Ruduļi, it sevišķi tie lielākie, ir arī ļoti uzmanīgi, zivs izvadīšanas brīdī parasti zem ledus tiek sataisīts kārtīgs ļembasts un cope uz nenoteiktu laiku apstāsies. Bet jums taču ir citi, jau iepriekš sagatavoti āliņģi.
Interesanta ir raudu, brekšu, asaru un ruduļu kacināšana ar beztārpu māneklīšiem jeb pliku āķi. Šādam copes veidam noder nelielas banānveida mormiškas vai “velniņi”. Māneklīti vairākas reizes atsit pret gultni, kur tas sataisa dūņu mākonīti un tad sīkām, bet amplitūdā biežām rokas kustībām tricinām mormišku vertikāli uz augšu. Var līdz pat ledum. Par zivs ņēmienu signalizēs sardziņš, tas vai nu strauji nolieksies uz leju, vai pasitīsies uz augšu. Un tā atkārtojam neskaitāmas reizes, līdz kaste ir pilna līdz malām.