Foto no Nacionālo bruņoto spēku arhīva

Zemessargu ieročiem iegādātas nederīgas mācību patronas 7

Zemessargu ieročiem iegādātas nederīgas mācību patronas, kuras iesprūst un bojā ieročus, šovakar vēstīja “TV3 Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
Zinātnieki atklājuši, kas izraisa specifisko, tā dēvēto “vecuma smaku”: 7 ieteikumi, kā no tās atbrīvoties
Eiropa par mata tiesu izvairījusies no liela mēroga katastrofas, ko mēģinājusi izraisīt Krievija. Atklātas notikušā detaļas
Latvijā dzimušās Annas meita šokēja pasauli: viņa bija sešgadīga bārene vai pieaugusi sieviete, kura izlikās par bērnu?
Lasīt citas ziņas

Mācību munīciju Zemessardze izmanto kaujas mācībās. Sprāgstot patrona izraisa tikai troksni, bet ne miesas bojājumus, taču patronas nav saderīgas ar atsevišķu ieroču uzgaļiem – tās sprūst un bojā ieročus. Tas savukārt liek zemessargiem ilgstoši tīrīt ieročus.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube norādīja, ka norisinās sarunas ar Slovēnijas kompāniju, no kuras mācību munīcija iepirkta, norādot, ka “tur nesagāja kopā pati patrona ar uzgali jeb kompensatoru”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu secinājums – nākamajos iepirkumos tās vairs neiegādāsimies, domāsim par cita veida salūtmunīciju,” sacīja Graube, piebilstot, ka iepirkums tika veikts, izmantojot NATO iegāžu kompāniju. “Tas nebija tas pats veiksmīgākais solis,” viņš atzina.

Jau ziņots, ka aprīļa sākumā “Latvijas Avīze” vēstīja, ka Zemessardzes vajadzībām iepirktas sapieru lāpstiņas, kas izrādījušas pagalam neizturīgas – jau pirmajās mācībās teju puse no tām saplīsusi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.