Foto: Shutterstock

Ar papīru un zīmuli 0

Profesore Gunta Ancāne iesaka trenēties, lai atcerētos sapņus. Reizēm redzētais ir prātā tikai īsu brīdi pēc pamošanās, bet, iemiegot vēlreiz vai sākot dienas gaitas, piemirstas. Tāpēc sapni der pierakstīt. Ja ir interese par saviem sapņiem, ar laiku tos atcerēties kļūst arvien vieglāk.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

– Vēlāk sapni izanalizējot, var sev palīdzēt izprast emocijas un pašsajūtu. Tas nav aprak­stīts nevienā sapņu grāmatā. Ir jāanalizē nevis notikumi, bet savas sajūtas. Skaidrošanā svarīgi atcerēties, kādas emocijas sapnis izraisīja, jo tajā tiek izdzīvota reālā pieredze. Par šīm sajūtām liecina veids, kādā cilvēks atstāsta sapņa sižetu. Piemēram, baiļu noskaņa vai vainas sajūta un taisnošanās liecina par šīm emocijām arī reālajā dzīvē, taču ne vienmēr sapnī redzētajā situācijā. Emocionāliem cilvēkiem sajūtas līdzīgi atspoguļojas pēc šausmu filmas noskatīšanās pirms gulētiešanas – līdzīgu vai šausmu sižetu zemapziņa atspoguļo sapnī, – skaidro psihoterapeite.

Prasmīgs speciālists var atšifrēt zemapziņas sūtītās vēstules un palīdzēt cilvēkam atbrīvoties no daudziem kompleksiem, bailēm un trauksmes, kā arī iepazīt sevi. Gunta Ancāne mierina, ka dažkārt sapņu modinātās emocijas var izskaidrot ar organismā notiekošajiem fizioloģiskajiem procesiem. Guļot atslābst mugurkaula muskulatūra un mainās starpskriemeļu disku attālums. Šajā brīdī sapnī var redzēt, piemēram, krišanu bezdibenī. Par tādu vīziju otrā rītā nav jābažījas. Jāpievērš uzmanība sapņiem, kas atkārtojas un regulāri izraisa bailes un bezpalīdzības sajūtu. P

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.