Karš ietekmē arī Latvijas kokrūpniekus, atzīst “Valsts mežu” vadītājs 4
Karš Tuvajos Austrumos ietekmē arī Latvijas kokrūpniekus. Taču arī šādos apstākļos, kad situācija koksnes tirgū pielīdzināma dižķibelei, uzņēmums domā par to, kā paplašināt, nevis sašaurināt darbību. Par notikumiem gada griezumā žurnālistes Anitas Jaunbelzeres saruna ar akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētāju Robertu Strīpnieku.
– Uzņēmuma centrālais birojs nu jau kādu laiku atrodas Pārdaugavā, Vaiņodes ielā. Kā esat iedzīvojušies jaunajās mājās?
– Šobrīd strādājam ļoti labos apstākļos: visi kolēģi no vairākiem Rīgas birojiem nu strādā zem viena jumta. Tas nozīmē – ātrāka informācijas apmaiņa, veiksmīgākas diskusijas un efektīvāka darbu organizēšana un izpilde. Jau šobrīd jūtam, ka, strādājot vienkopus, ievērojami ietaupām gan laiku, gan resursus.
Mūsu biroja ēku novērtē arī rīdzinieki un pilsētas viesi – tā ne tikai vizuāli padarījusi Pārdaugavas pusi pievilcīgāku, bet arī kalpo kā spilgts piemērs koka plašajām izmantošanas iespējām modernu ēku būvniecībā.
– Vai gads bija nervozs tādēļ, ka skaidrība par ciršanas turpmāko apjomu tika rasta tikai novembrī?
– Reizi piecos gados diskutējam par to, ko valsts kā sabiedrības interešu pārstāve vēlas iegūt no mežu apsaimniekošanas ar meža saistīto nozaru pamatnostādņu ietvaros. Tas ir saspringts, interesants un dažādu izaicinājumu pilns laiks. Izstrādātie pieņēmumi ilgtermiņa stratēģijā, uz kuriem balstījāmies pēdējos piecus gadus, var tikt kritizēti un lauzti.
Reizi piecos gados, kad runājam par mežu un saistīto nozaru pamatnostādnēm, mēs runājam par meža politiku pēc būtības, par to, ko valsts kā sabiedrības interešu pārstāve vēlas no mežu apsaimniekošanas. Mēģinām izšķirot vēlmes no iegribām un nonākam līdz piedāvājumam. Tas ir nervozi, interesanti un izaicinoši, ja zini, ka visi pieņēmumi, uz ko balstījāmies piecus gadus, tiek kritizēti un demontēti. Situāciju nervozu padara arī diskusiju kultūra, kas ir ļoti kritusies pēdējo gadu laikā. Mēs daudz runājam par minoritātēm un tiesībām katram paust savu viedokli, bet, kad nonākam līdz diskusijām vislatviskākajā Latvijas tautsaimniecības nozarē – meža nozarē –, mērķis katra diskusiju dalībnieka acīs attaisno jebkādus līdzekļus.