Zāļu tējas pret saaukstēšanos 2
Iesnas un klepu var efektīvi ārstēt ar zāļu tējām, lai gan šāda nodarbošanās prasa pacietību.
Speciālisti ievērojuši, ka Latvijas iedzīvotāji pārmērīgi aizraujas ar sintētisko pretsaaukstēšanās līdzekļu lietošanu, un īpaši šajā ziņā grēko jaunāki cilvēki, cenšoties ātri uzveikt saaukstēšanos. Tomēr ne vienmēr šāds risinājums ir labs, jo, piemēram, sintētiskie šķīstošie pulverīši, tabletes vai pilieni galvenokārt atvieglo slimības simptomus, nevis kaut ko ārstē. Turklāt šādas zāles lielā daudzumā var kaitēt kuņģa un aknu darbībai, vājināt imunitāti un nomākt organisma dabiskās aizsargspējas.
Izvēloties sintētiskos medikamentus, “Euroaptiekas” farmaceite Līva Feldmane mudina līdztekus dzert zāļu tējas, kas palīdz ātrāk uzveikt slimību, jo no organisma izvada tās radītos sārņus, stiprina ķermeni un apgādā ar vitamīniem.
Uztura speciāliste Liene Sondore atgādina, ka zāļu tējas ir viegli pagatavojamas gan dzeršanai, gan inhalācijām. Turklāt lieliski garšo un ārstē, ja pievieno cidonijas cukurā, citrona šķēlīti, medu, ingvera gabaliņus, šķipsniņu kanēļa vai kardamona.
Viens no labākajiem dabiskajiem līdzekļiem pret saaukstēšanos ir kumelīšu tēja, kam sastāvā ir ēteriskās eļļas, B un C vitamīns. Citi efektīvi līdzekļi ir liepziedu, mežrozītes paaugļu, priežu pumpuru un aveņu lapu tējas. Arī Islandes ķērpja tēja ir izcila klepus ārstēšanā.
Saaukstēšanos palīdz uzveikt vasarā sarūpētie aveņu un upeņu ievārījumi, ko pievieno tējai vai karstam ūdenim.
Tomēr nedrīkst aizmirst, ka arī zāļu tējas ir ārstniecības līdzekļi, ko var pārdozēt, tāpēc vienu nevajadzētu lietot ilgstoši. Turklāt svarīgi pievērst uzmanību tējas derīguma termiņam un ievērot glabāšanas nosacījumus, pretējā gadījumā drogas nedod vēlamo efektu un dažkārt pat kaitē veselībai.