Foto – LETA

Zāles sabiezina asinis 0

“Pēc ķīmijterapijas analīzes uzrāda par daudz trombocītu. Hematologs izraksta medikamentus, lai kavētu to augšanu. Es jau 10 gadu šīs zāles lietoju, bet pagalam ir nieres un aknas, uz kājām parādījušās čūlas. Vai var kaut ko darīt lietas labā, jo no šīm zālēm vairāk sliktuma nekā labuma?” 
Kārlis

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Trombocīti ir asinis veidojošās šūnas, kas piedalās asinsrecēšanas procesā, lai pasargātu organismu no asiņu zuduma. Tomēr asinīm jābūt pietiekami šķidrām, lai tās veiktu savas fizioloģiskās funkcijas. Tiesa, pastiprināta asinsrecēšana ir saistīta ar trombu veidošanos un asinsrites traucējumiem, kas var apdraudēt pat dzīvību, ja izveidojies trombs nokļūst dzīvībai svarīgu orgānu asinsvados.

Diemžēl ar žurnāla starpniecību jūsu problēma nebūs atrisināma, jo ārstam nepieciešama izsmeļoša informācija par pamatsaslimšanu, jāzina gan precīza diagnoze, gan slimības gaita un līdzšinējā terapija, tātad – arī par lietotajiem medikamentiem. Klīnikas “Premium Medical” hematoloģe Kristīne Bernāte piebilst, ka tikpat svarīgi saprast, ko nozīmē pagalam ir nieres un aknas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daktere apstiprina, ka, ārstējot ļaundabīgas hematoloģiskas slimības, zāles nereti jālieto visu mūžu, bet to, cik nozīmīgas ir šo preparātu blaknes, vai medikamentu lietošana jāpārtrauc, jāsamazina to deva vai jāaizvieto ar kādām citām zālēm, var izlemt tikai speciālists, klātienē konsultējoties ar pacientu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.