Kā dabūt zāles no ārzemēm. Cik daudz var vest bagāžā? 0
“Kā zināms, Krievijā zāles ir lētākas. Esmu salīdzinājusi – līdzīgas zāles tur var dabūt pat divreiz lētāk. Kādas ir iespējas manai radiniecei pa pastu atsūtīt man zāles? Vai sūtījumu neaizturēs? Ja gadījumā nevar pa pastu, varbūt mazbērni var atvest, kad brauks ciemos? Kādi ir noteikumi?” Zinaīda G. Rēzeknē
Pēc likumdošanas, atšķiras, kādas zāles no trešajām valstīm drīkst ievest personiskajā bagāžā un kādas iespējams saņemt pa pastu. Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere skaidro, ka pa pastu sūtīto zāļu apjoms nedrīkst pārsniegt daudzumu, kāds nepieciešams sešu mēnešu lietošanai. Katram zāļu veidam jāatrodas oriģinālajā iepakojumā, uz kura identificējams zāļu ražotājs un ražotājvalsts. Tāpat jābūt receptei vai ārstniecības iestādes izdotam dokumentam, kas pamato zāļu nepieciešamību, kā arī zāļu pirkuma čekam vai līdzvērtīgam dokumentam, kas apliecina zāļu iegādi. Pa pastu aizliegts saņemt narkotiskās un psihotropās zāles, narkotiskos analgētiķus, jaunās psihoaktīvās vielas un aktīvās vielas, anaboliskos steroīdus, testosteronus, augšanas hormonus vai to analogus.
Ja viena veida zāļu oriģinālo iepakojumu skaits ir vairāk par trim, cilvēkam rakstiski jāapliecina, ka zāles tiks izmantotas personīgai lietošanai, ka tās nav zāles, kuras aizliegts sūtīt pa pastu un ka persona uzņemas pilnu atbildību par šo zāļu lietošanu. Savukārt, ja zāles iegādātas interneta veikalā, uz pasta sūtījuma iepakojuma jābūt norādītai aptiekas adresei, licences numuram, aptiekas tīmekļa vietnes adresei, kā arī aptiekas licences izdevējas institūcijai un tās adresei.
Zāles, anaboliskos steroīdus, testosteronus, augšanas hormonus vai to analogus no trešajām valstīm personīgai lietošanai drīkst ievest personiskajā bagāžā. Šajā gadījumā, ievedot zāles, cilvēkam jāizpilda tās pašas prasības, kas, saņemot zāles pa pastu. Izņēmums ir narkotiskās un psihotropās zāles, narkotiskie analgētiķi, jaunās psihoaktīvās vielas – tās ievest no trešajām valstīm nedrīkst.
UZZIŅA
Kārtību, kādā privātpersonas drīkst ievest zāles Latvijā, nosaka Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumi Nr. 416 Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība.